3. Рекорден гол на Дел Пиеро донесе успех на Юве в дербито с Милан (видео)

Рекорден гол на Дел Пиеро донесе успех на Юве в дербито с Милан (видео)

Неостаряващият Алесандро вкара своето 179-ото попадение с „черно-белия” екип, а Старата госпожа победи Милан на „Сан Сиро” за първи път от пет години насам

Съставът на Ювентус победи с 2:1 Милан в дербито на деветия кръг в Серия „А”, налагайки се над „росонерите” в Милано за първи път от 2005-а година насам.

Старата госпожа записа своя седми пореден мач без загуба във всички турнири, макар двубоят на „Сан Сиро” да не започна никак добре за тима.

Домакините от Милан имаха четири чудесни възможности за откриване на резултата още преди да изтекат първите 10 минути игра, но изстрели на Ибрахимович, Пато и Пирло не спряха в мрежата на Сторари.

Юве обаче отвърна с далечен удар на Фелипе Мело, който бе спасен от Абиати, но в 24-ата минута италианският страж нямаше какво да стори.

Младият бранител на гостите Паоло Де Челие центрира отлично отляво, а Фабио Куалярела засече топката с глава и я прати неспасяемо в горния ъгъл на безпомощния Абиати, реализирайки своето четвърто попадение в последните осем мача.

Капитанът на гостите Алесандро Дел Пиеро със сигурност никога няма да забрави 66-ата минута на срещата, когато топката попадна на крака му след разбъркване, а той без забавяне удвои резултата със своето рекордно за клуба 179-ото попадение в Серия „А”.

Милан се опита да се върне в срещата, но успя само да намали резултата с попадение на своя шведски нападател Златан Ибрахимович, разписал се шест минути преди края на редовните 90.

Така Юве зае четвъртата позиция в класирането с 15 точки и има вече само с две по-малко от Милан.

Стартови състави:

Милан: Абиати, Бонера (’35 Абате), Неста, Папастатопулос, Антонини, Гатузо, Пирло, Боатенг (’69 Зеедорф), Пато (’75 Индзаги), Робиньо, Ибрахимович;

Ювентус: Сторари, Мота, Бонучи, Легроталие, Де Челие (’41 Симоне Пепе), Мело, Мартинес (’56 Сисоко), Акуилани, Маркизио, Куалярела, Дел Пиеро (’86 Амаури);

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1