3. Реал взе градското дерби с Атлетико и се върна на върха

Реал взе градското дерби с Атлетико и се върна на върха

„Белия балет” надделя заслужено с 3:2 над „дюшекчиите” в дербито на кръга и отново се изравни по точки с шампиона Барселона

Отборът на Реал (Мадрид) победи заслужено с 3:2 тима на Атлетико (Мадрид) в столичното дерби от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион и по този начин отново излезе начело във временното класиране с равен брой точки с шампиона Барселона. Като цяло „белия балет” бе далеч по-добрият тим на терена и можеше да стигне до по-убедителна победа, ако не бяха безкрайните пропуски на Роналдо, Игуаин и компания. Атлетико от своя страна се възползва брилянтно от малкото си шансове и поддържаше напрежението до самия край на мача, но силите на „дюшекчиите” не стигнаха за нещо повече от почетна загуба на „Сантяго Бернабеу”.

Реал започна по-силно срещата, а първият точен удар дойде в 9-ата минута. Кристиано Роналдо премина с лекота през бранител на Атлетико, но стреля слабо с левия крак и Де Хея улови без проблем. В ответната атака пък „дюшекчиите” изненадващо успяха да поведат в резултата. Агуеро подаде на Рейес, който от границата на наказателното поле с техничен удар с левия крак прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на Касияс за 0:1.

Оттук до края на полувремето на терена имаше само един отбор – този на Реал. В 25-ата минута Рафа Ван дер Ваарт бе близо до откриване на резултата. Негов удар с левия крак по диагонала рикошира в крак на бранител на Атлетико и профуча на сантиметри от левия страничен стълб. Пет минути по-късно пък истинска бомба на Кристиано Роналдо от дъгата профуча на около метър от вратата на Де Хея.

С течение на времето натискът на Реал се усили и в 37-ата минута Марсело също бе близо до попадение, но негов удар от воле бе спасен от Де Хея, а след това рикошира и в гредата. При последвалия ъглов удар Игуаин направи непростим пропуск – той финтира вратаря на гостите, но от един метър не успя да вкара топката, след като бранител на Атлетико се хвърли на шпагат и изчисти.

Така след още няколко неточни удара на „белия балет” се стигна до последната минута на първата част, когато Кристиано Роналдо изпусна най-чистото положение за своя тим. Той избяга от изкуствената засада и засече с плонж центриране на Ван дер Ваарт, но от няколко метра не успя да уцели опразнената врата, след като Де Хея се бе преместил до лявата греда и вратата бе зейнала пред португалеца, който обаче като по чудо не успя да я уцели.

Реал продължи да натиска през втората част и стигна до изравнително попадение още в 49-ата минута. След центриране от ъглов удар Роналдо се извиси над всички, стреля с глава, а непокритият Алонсо довкара топката от около метър за 1:1. Само 5 минути по-късно Реал успя да направи пълен обрат. Голмайсторът Алонсо изведе с далечно подаване десния бек Арбелоа, който направи смешен бранителя пред себе си и с хладнокръвен удар с десния крак вкара за 2:1.

Въпреки че вече водеха в резултата, футболистите на Пелегрини продължиха да натискат и в 60-ата минута можеха да стигнат до нов гол, но удар с глава на Игуаин срещна гредата. Две минути по-късно обаче аржентинецът не прости на Де Хея. Той се възползва от груба грешка в защитата на Атлетико, открадна топката и с техничен удар с левия крак вкара за 3:1.

В 67-ата минута пък Алонсо игра с ръка в своето наказателно поле и гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Диего Форлан бе безпогрешен от бялата точка и намали резултата. Атлетико обаче така и не успя да наложи натиск и да стигне до изравнително попадение, освен един неточен удар на Форлан. За сметка на това атаките на Реал продължиха да бъдат много по-опасни и „белия балет” можеше да стигне до нов гол, ако не бяха неточните отигравания на Игуаин и Роналдо в предни позиции.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Реал спечели заслужено градското дерби с Атлетико. С тази победа „Кралския клуб” отново се изравни на върха с Барселона. Двата отбора имат по 74 точки в актива си. Атлетико от своя страна е 10-и с 37 точки.

Реал – Атлетико 3:2
0:1 Рейес 10’
1:1 Алонсо 49’
2:1 Арбелоа 55’
3:1 Игуаин 62’
3:2 Форлан (д) 68’

Реал: Касияс, Арбелоа, Рамос, Албиол, Марсело, Гаго, Алонсо, Гранеро (Гути 82’), Ван дер Ваарт (Раул 76’), Роналдо, Игуаин (М. Диара 89’)

Старши треньор: Мануел Пелегрини

Атлетико: Де Гея, Уйфалуши, Валера (Переа 42’), Домингес, А. Лопес, Асунсао, Тиаго, Шимао (Салвио 78’), Рейес (Хурадо 46’), Форлан, Агуеро

Старши треньор: Кике Санчес Флорес

Жълти картони: Арбелоа, Алонсо, Рамос (Реал), Переа (Атлетико)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1