3. Реал смълча "Олимпико" и е на път да елиминира италиански отбор за първи път след 29 години

Рома не получи чиста дузпа и рухна

Реал (Мадрид) победи Рома с 2:0 като гост в първи мач от  осминафиналите на Шампионската лига. Кристиано Роналдо и Хесе Родригес бяха героите в първия двубой на Зинедин Зидан в турнира начело на „Кралския клуб”.

Реал изпитваше трудности на „Олимпико” през първото полувреме, когато не успя да отправи нито един точен удар, но откри чрез Кристиано Роналдо преди изтичането на час игра. Рома се втурна да изравнява и би лишен от чиста дузпа, когато Карвахал спъна Джеко в наказателното поле. Играта на „вълците” се превърна в хаос и резервата Хесе нанесе решителния удар за 2:0 четири минути преди края.

Реал Мадрид не е елиминирал италиански отбор във фазата на елиминациите на европейски турнир почти 29 години, проваляйки се осем пъти, откакто победи Наполи с 3:1 в общия резултат през 1987 г. За последно Рома и Реал се срещнаха на осминафиналите през сезон 2007/08, когато „вълците” на Спалети постигнаха две победи с по 2:1.

И двата отбора бяха с нови треньори за фазата на елиминациите. Зинедин Зидан не можеше да разчита на Гарет Бейл и Пепе, докато в състава на Лучано Спалети контузен е Костас Манолас, а Даниеле де Роси не беше готов да започне и титуляр бе Диего Пероти като „фалшива” деветка.

Окрилен от публиката на „Олимпико”, Рома започна по-настъпателно. В 17-ата минута Пероти върна от аутлинията във вратарското поле, но Ел Шаарави бе затворен от защитници и прати над вратата.

Постепенно Рома отстъпи инициативата на Реал. В 33-ата минута Роналдо и Марсело взаимодействаха великолепно и бразилецът шутира от воле, като топката премина съвсем близо до дясната греда в аут.

Роналдо изравни рекорда на бившия халф на Барселона Шави по брой изиграни мачове в Шампионската лига – 56. Със своите 39 гола преди мача португалецът е най-резултатният футболист в плейофите на Шампионската лига.

В края на полувремето Рома организира няколко опасни контраатаки. При най-добрата възможност Ел Шаарави нахлу на скорост отляво в наказателното поле и току преди да шутира бе блокиран от Варан.

Реал завърши полувремето без точен удар. Последният път, когато това стана в Шампионската лига, бе през май 2011 срещу Барселона.

Защитата на Рома продължи да действа безкомпромисно и след почивката, когато Хамес и Роналдо бяха почти малтретирани.

Въпреки това, португалецът наказа вълците в 57-ата минута. Той бе изведен от Марсело, елиминира с марковия си финт Флоренци и завъртя в далечния горен ъгъл на Шчесни за 1:0, като рикошет направи безпомощен вратаря.

Мачът се оживи. Рома тръгна да отвръща на удара. Салах проби от центъра до наказателното поле, преминавайки Марсело и Рамос като бърз влак малки гари, но Варан пресече решително последния пас.

Най-чистото положение за домакините дойде в 73-ата минута, когато Вилиам Ванкюр шутира с все сила и топката сякаш облиза гредата.

В следващия момент Роналдо се измъкна, за да засече центриране на задната греда с глава. Топката обаче не пожела да влезе във вратата на Рома за втори път.

Португалецът ревна неоснователно за дузпа преди Джеко да бие във външната страна на мрежата в 79-ата минута.

После Рома имаше напълно основателни претенции, когато Карвахал явно спъна Джеко, който бе приклещен между двама, но реферът реши, че и тук няма да надува свирката.

Четири минути преди края Реал на практика обезсмисли реванша с втори гол, дело на резервата Хесе. Нападателят проби отдясно и пусна по диагонала в долния ъгъл за първия си гол в Шампионската лига (в 12 мача).

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1