3. Реал си върна на Борусия с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал си върна на Борусия с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралския клуб" остави минимални шансове на немския тим за полуфинал

Тимът на Реал Мадрид се наложи с класическото 3:0 над състава на Борусия Дортмунд в първата среща между двата тима от четвъртфиналната фаза на Шампионска лига. Първите две попадения паднаха през първото полувреме, а техни автори бяха Гарет Бейл в 3-та минута и Иско в 27-та. Крайният резултат оформи звездата на тима Кристиано Роналдо в 57-та минута.

Реал Мадрид излезе в търсене на реванш за отпадането си от полуфиналите миналия сезон на Шампионска лига от състава на Борусия Дортмунд. Тази вечер Борусия Дортмунд трябваше да се изправи срещу „Кралския клуб” без Левандовски в състава си. Голяма част от титулярите на гостите бяха също и контузени, което направи задачата на Юрген Клоп още по-тежка.

Първите минути на двубоя минаха под диктовката на „белия балет”. Още в третата минута на мача Бензема напредна по десния фланг и подаде на Карвахал, който пусна топката към Гарет Бейл, уелсецът напредна няколко метра без да бъде сериозно притиснат от защитата и нанесе удар, който вратарят на Борусия Роман Вайденфелер не успя да отрази, 1:0 за Реал Мадрид.

Попадението мотивира още повече състава на Реал Мадрид и „жълто-черните” се принудиха да преминат в глуха защита. В 12-та минута на мача Реал получи правото да изпълни пряк свободен удар, който бе изпълнен от Кристиано Роналдо, но Вайденфелер успя да избие топката в ъглов удар. В една от атаките на домакините при опит да изчисти топката Марко Ройс изрита в ръката Вайденфелер, което принуди Юрген Клоп да изпрати резервния вратар Мичел Лангерак да загрява, но до смяна така и не се стигна.

Пресата на Реал не остави възможности пред гостуващият тим. Натискът на „Кралския клуб” доведе до резултат в 27-та минута, когато след грешно изчистване топката попадна в Иско и той отправи удар между двама защитника, който попадна в долния десен ъгъл на вратата пазена от Вайденфелер, 2:0 за Реал.

В 30-та минта Гарет Бейл изпълни пряк свободен удар, но страхотният му удар бе отразен от вратаря на Борусия.

Първата по-сериозна възможност пред Борусия дойде в 33-та минута, Гроскройц напредна по левия фланг, но бе притиснат от защитник на Реал и далечният удар, който нанесе бе отразен от Икер Касияс. До края на полувремето Реал владееше повече топката и не даде възможност на гостите да стигнат до по сериозно положение.

Второто полувреме започна на високи темпове, независимо от дъжда, който заваля на „Сантяго Бернабеу”. Двата отбора размениха по няколко атаки в първите минути. В 49-та минута Ройс подаде на Обемаянг, но габонският нападател се забави прекалено много и ударът, който отправи мина в дясно на вратата пазена от Касияс.

55-та минута Роналдо финтира Хумелс отдясно и насочи топката към Бензема, но топката бе избита в корнер миг преди френският нападател да нанесе решаващ удар. След изпълнението на ъгловия удар Борусия успя да организира контраатака, Ройс напредна по десния фланг и пусна топката към Обемаянг, но нападателят не успя да стигне навреме и се наложи да върне към Мхитарян, който нанесе неточен удар.

В 57-та минута защитата на Борусия направи поредна грешка в изнасянето на топката, Лука Модрич пое топката и изведе Кристиано Роналдо, който излезна срещу Вандерфелер и с финт успя да елиминира стража на Борусия и отбеляза за 3:0.

След третото попадение на Реал гостите се хвърлиха в атака и в 60-та минута след атака по десния фланг Ройс елиминира защитник на Реал и центрира, Касияс се хвърли и изби топката, но точно в краката на Мхитарян, който стреля, но ударът му бе пресечен след самоотвержена намеса на Пепе. Реал отвърна веднага с атака по левия фланг топката бе изпратена към Карим Бензема, който в движение отправи опасен удар, но Вайденфелер показа рефлекса си и изби в ъглов удар.

Юрген Клоп опита да промени негативното развитие на двубоя като извади Пишчек и на негово място пусна в игра нападателят Юлиан Шийбер. Борусия изравни играта и постепенно изтласка домакините в собствената им половина, но постепенните атаки на гостите не водеха до особена опасност за Икер Касияс. Пресата наложена от Борусия даде възможност за контраигра от страна на Реал и в 84-та минута Гарет Бейл пое топката в центъра и след самостоятелен рейд стигна до позиция за удар, но изпълнението му беше неточно и коженото кълбо мина високо над вратата.

Във втората минута на даденото от съдията  Марк Клатенбърг четириминутно продължение Ройс изведе на левия фланг Обемаянг, но нападателят реши да играе технично вместо да отправи директно удар и топката му бе отнета от защитник на Реал.

Двубоят завърши при резултат 3:0 за Реал Мадрид и остави малки надежди за тима на Борусия Дортмунд, за прескачане на четвъртфиналната фаза.