3. Реал си поигра с Хетафе

Реал си поигра с Хетафе

„Белия балет” се върна на върха, след като размаза тима от предградието

Реал Мадрид си върна първото място в испанската Ла Лига. „Белия балет” направи спектакъл на традиционно неудобна арена. Роналдо и компания нанесоха тежка загуба на борещия се за зона Лига Европа тим на Хетафе, побеждавайки го с 4:2 на стадион „Колизеум Алфоно Перес”, където „кралете” имаха само една победа и три поражения в последните си пет гостувания. Роналдо и Игуаин вкараха по два гола през първото полувреме и предрешиха крайния изход рано-рано, за да върнат Реал на първото място с по-добри показатели от Барселона. Двата отбора имат по 71 точки.

В началните минути Реал натисна и най-близо до гол бе Рафаел ван дер Ваарт, който в последно време изнася силни игри за „Белия балет” в отсъствието на Кака. Холандецът стреля с глава, но в аут.

Реал откри още в 13-ата минута след перфектен пряк-свободен удар на Кристиано Роналдо от линията на наказателното поле.

Португалецът можеше да удвои преднината на гостите преди това да стори Гонсало Игуаин в 19-ата минута, а естествено асистенцията бе на Ван дер Ваарт. Аржентинецът заходи вляво на наказателното поле, получавайки топката и без никакви проблеми направи 2:0 с диагонален удар. Това бе 21-ият гол на Игуаин този сезон.

Срещата на „Колизеум Алфонсо Перес” заприлича на мачле в квартала, след като „кралете” стигнаха с лекота до трети гол само четири минути по-късно. Отново Игуаин стана автор на попадението. Фернандо Гаго направи страхотен извеждащ пас за Гонсало, който съвсем спокойно стигна вратаря, излъга го и направи преднината на Реал класическа.

След пропуски на Гранеро и Рамос тимът на Пелегрини продължи да се забавлява и вкара четвърти гол в 37-ата минута. Авторът на първото попадение Роналдо направи няколко финта срещу Марио, влезе вдясно на пеналтерията и с поразяващ удар не остави шансове на Устари за 17-ия си гол през кампанията.

Грешка на Касияс в следващата минута обаче позволи на домакините да надигнат глава. Вратарят напусна наказателното поле, за да избие топката от връхлитащия Парехо, но не успя добре да я изчисти. Кълбото бе поето от страна на домакините и главният замесен в ситуацията Парехо вкара за 1:4. Капитанът на испанския национален отбор Касияс имаше претенции, че е бил фаулиран, а и изпитваше сериозни болки. Всичко обаче се размина без последствия – съдията зачете гола, а вратарят на Реал, който бе на път да бъде заменен от Дудек, се върна под рамката.

Двата отбора се надиграваха след подновяването на играта, като Реал остави домакините си да разиграват повече. Най-доброто положение се откри пред Хетефе в 60-ата минута, но ударът на Мику от 5-6 метра си отиде за спомен на някой зрител.

Мачът заприлича на контрола. Победителят отдавна бе ясен на всички и футболистите на двата отбора поразцъкаха.

Стигна се до 80-ата минута, когато Хетафе добави още един гол. Педро Леон се възползва от рикошет и сам срещу Касияс върна обратно мераците на тима от предградието.

До края обаче Роналдо пропусна на два пъти и мачът завърши 4:2 за гостите.

Така Реал се върна на върха, като има 71 точки. Столичани са пред Барселона, който е със същия актив, но по-лоша голова разлика. Под внимание се взима този показател до момента, в който се изиграе второто издание на „Ел Класико”. Хетафе е 8-и с 37 точки, на 5 от шестия Атлетик Билбао.

ХЕТАФЕ – РЕАЛ МАДРИД 2:4
13’ Роналдо (0:1)
19’ Игуаин (0:2)
23’ Игуаин (0:3)
37’ Роналдо (0:4)
38’ Парехо (1:4)
80’ Педро Леон (2:4)

Хетафе: Устари, Кортес, Марио, Рафа, Мане, Боатенг, Каскеро (79-Албин), Педро Леон, Парехо (46-Фабио Селестини), Гавилан (46-Ману), Мику.
Треньор: Мичел

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Гарай, Албиол, Арбелоа, Гранеро, Гаго, Алонсо (89-Москера), Ван дер Ваарт (67-Раул), Игуаин (81-Гути), Роналдо.
Треньор: Мануел Пелегрини

Жълти картони: Рафа, Марио, Мику (Х), Гаго, Гарай (Р)
Червени картони: -
Съдия: Давид Фернандес Борбалан
Стадион: „Колизеум Алфонсо Перес”

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1