3. Реал сгази Севиля и дръпна с три точки пред Барселона (видео)

Реал сгази Севиля и дръпна с три точки пред Барселона (видео)

"Белия балет" разгроми тима от "Рамон Санчес Писхуан" с 6:2

Реал (Мадрид) показа, че въпреки поражението от Барселона преди седмица, няма никакво намерение да се отказва от борбата си за титлата в Примера Дивисион. Днес, в среща от 16-ия кръг на испанското първенство, играчите на Жозе Моуриньо разгромиха с 6:2 Севиля. Двубоят се проведе на „Рамон Санчес Писхуан”, а с хеттрик за „кралския клуб” се отчете Кристиано Роналдо. Двата тима завършиха мача с по десет души, след като Пепе бе изгонен в края на първото полувреме, а същата съдба сполетя и Ману от Севиля в 74-ата минута.

Двубоят започна отлично за „белия балет”. Гостуващият тим създаде първата си чиста възможност в 9-ата минута, когато удар на Бензема като по чудо не се озова в мрежата на Севиля и бе отразен от вратаря Хави Варас. Топката обаче отиде в краката на Анхел Ди Мариа, който нанесе изстрел, озовал се право в ръцете на вратаря на домакините. Варас обаче нямаше какво да направи в 10-ата минута, когато Кристиано Роналдо бе изведен по великолепен начин от Анхел Ди Мариа зад гърба на отбраната на Севиля и пращайки топката покрай стража на домакините, откри за 1:0.

Тимът от „Рамон Санчес Писхуан” много бързо можеше да се върне в двубоя, но Ману направи най-сериозният пропуск в мача. Полузащитникът на Севиля бе оставен непокрит и бе намерен на около 3-4 метра от голлинията, но Касияс показа отличен рефлекс и отрази, като топката дори срещна и дясната греда на вратата на Реал преди да бъде изчистена далеч от наказателното поле на гостите. Последва нова добра възможност за домакините, но ударът на Троховски в 17-ата минута, който отиваше точно в долния десен ъгъл на вратата на „кралския клуб”, бе избит в корнер от Касияс.

Севиля бе наказан за тези пропуски в 37-ата минута, когато получилият шанс за изява във втори пореден мач Хосе Кайехон получи пас от Анхел Ди Мариа и отклонявайки леко топката покрай Хави Варас, направи резултата 2:0. Преднината на Реал стана класическа в 41-ата минута, когато Кристиано Роналдо с феноменален изстрел от далечно разстояние накара вратаря на Севиля да извади за трети път от началото на мача кълбото от мрежата си.

До края на първата част може би най-интересният момент бе изгонването на Пепе в 44-ата минута. Бранителят си изкара втори жълт картон и пое по пътя към съблекалните.

През втората част Севиля се опита да се отърси от шока, но се стигна до нов сериозен пропуск на домакините. Иван Ракитич бе намерен на чиста позиция в 55-ата минута, но стреля право в тялото на Икер Касияк.

В 66-ата минута положението на тима от „Рамон Санчес Писхуан” се стъжни още повече, защото резултатът стана 4:0 в полза на Реал след гол на представящият се много силно в мача Анхел Ди Мариа. Севиля все пак върна един гол почти веднага, след като допусна четвъртото попадение – Хесус Навас намали на 1:4 в 69-ата минута след хубаво изпълнение с десния крак. Малко след това се стигна и до изгонването на Ману, който влезе много грубо отзад в краката на Алваро Арбелоа.

В 84-ата минута „белия балет” получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след като Карим Бензема бе съборен в наказателното поле на Севиля. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който след точно изпълнение в долния ляв ъгъл на Хави Варас оформи своя хеттрик. В 89-ата минута резултатът стана 1:6. Появилият се като резерва Хамит Алтинтоп бе намерен от Шаби Алонсо и направи разгрома на Севиля още по-голям. Крайното 2:6 бе оформено във 2-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя. Точен за домакините бе Алваро Негредо.

Така Реал дръпна с 3 точки пред Барселона, като вече има 40 на върха. Севиля пък е на 5-то място с 24 пункта.