3. Реал сгази Алмерия с 5:0, но контузия на Роналдо смрази "кралете" (ВИДЕО)

Реал сгази Алмерия с 5:0, но контузия на Роналдо смрази "кралете" (ВИДЕО)

Голов рецитал на "белия балет" бе помрачен от принудителна смяна на португалската суперзвезда, блеснаха Хесе и Мората

Реал Мадрид разгроми Алмерия с 5:0 като гост в 14-ия кръг на Ла Лига и поне временно се изравни по точки с втория Атлетико Мадрид. Ранен гол на Роналдо и попадения на Бензема, Бейл, Иско и Мората след почивката донесоха повече от убедителния успех на „белия балет”. Страх обаче смрази "кралете", защото Кристиано Роналдо се контузи в началото на втората част и бе принудително заменен.

По-рано тази вечер Лионел Меси показа „Златната обувка” на „Ноу Камп”, но Кристиано Роналдо вкара поредния си гол, с което вече има общ 4 попадения тази седмица след хеттрик в мрежата на Швеция през седмицата в баража за Мондиал 2014. Голямата цел пред Роналдо е да вземе „Златната топка”, която Меси печели рекордните 4 пъти. По ирония на съдбата Меси в момента също е контузен и няма да играе до края на годината.

И португалецът продължи от там, където спря в Стокхолм. Още в 3-ата минута Иско центрира на първа греда и Роналдо изпревари прекия си пазач, за да насочи към долния ляв ъгъл за 1:0.

Вратарят Естебан отрази далечен шут на Роналдо, а после спаси и добавката на Безнема.

Диего Лопес направи невероятно спасяване в 18-ата минута, когато като Спайдърмен се разтегна, за да извади удар с глава на Родри, въпреки че след това прозвуча и сигнал за нарушение на нападателя.

Алмерия обаче се окопити след началните силни минути на „лос бланкос” и Сусо завъртя технично на сантиметри от гредата.

Роналдо се разправи с трима защитници и когато всички виждаха как бележи вратарят Естебан разгада напълно португалеца и хвана шута му.
След почивката Реал вкара нови 4 гола, но големите притеснения са свързани с Кристиано Роналдо, който се контузи. Видал влезе твърдо срещу него и португалската суперзвезда не успя да продължи, а вместо него на терена се появи Хесе Родригес.

Гарет Бейл направи своя пропуск на годината в 57-ата минута. Карвахал му поднесе на тепсия и от няколко метра 100-милионната покупка някак успя да оближе само напречната греда и да извади в аут.

Карим Бензема обаче беше в настроение и намери пътя към мрежата. Французинът получи на границата на пеналта от Хесе Родригес, нагласи си на удобния ляв крак и изпрати в левия ъгъл – 2:0 след 61 минути.

Веднага след гола Анчелоти извади Бензема, за да пусне младия Алваро Мората.

Бейл се изяви с нов голям пропуск и с глава от няколко метра не бе точен след центриране на Шаби Алонсо от корнер.

Голяма грешка в защитата на Алмерия позволи на Бейл да се измъкне и този път бившата звезда на Тотнъм не сбърка с удар в долния ъгъл покрай Естебан – 3:0 в 72-ата минута.

Само 3 по-късно Иско успя с шут от границата на пеналта по неведоми пътища да прокара топката зад вратаря и резултатът стана 4:0.

9 минути преди края две резерви направиха последния гол. Каземиро намери Мората, който се измъкна от опита за изкуствена засада и прехвърли технично Естебан за 5:0.

Каземиро също можеше да се разпише с дебютен гол в Ла Лига, но удари гредата със свиреп шут.

Реал Мадрид има 34 точки и е трети. Вторият Атлетико Мадрид е със същия актив и мач по-малко, а лидерът Барселона има 40 на върха.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи