3. Реал се възстанови от шока „Атлетико” с лесна победа над Депортиво (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иско и Бензема сломиха СуперДепор

Реал (Мадрид) се отърси от разгрома с 0:4 срещу Атлетико в градското дерби на Мадрид с лесна победа с 2:0 над Депортиво Ла Коруня у дома в мач от 23-ия кръг на Примера дивисион.

Иско в 23-тата  и Карим Бензема в 73-тата донесоха успеха за „кралете”, с който Реал отново дръпна с четири точки на Барса, който утре посреща Леванте.

Двубоят започна добре за домакините и още в 13-ата минута Кристиано Роналдо удари греда.

10 по-късно „белия балет” поведе в резултата. Бейл центрира в наказателното поле на Депортиво, Бензема отклони топката към Роналдо, който обаче на метър от голлинията не успя да уцели. Арбелоа стигна до кълбото и върна назад към Иско, който с прекрасен фалцов удар прати топката в далечния ъгъл на Фабрисио.

Играчите на Реал продължиха да играят по-добре, но така и не успяваха да отбележат втори гол, докато Депортиво трудно стигаше до вратата на Касияс.

Все пак, в 73-тата минута Бензема отбеляза гола на успокоението за Реал. Роналдо бе изведен добре на границата на наказателното поле, чукна топката към французина, който елегантно прехвърли стража на Депортиво и оформи крайното 2:0.

Три минути преди края на редовното време Роналдо можеше да направи резултата и 3:0, но красиво изпълнение на португалеца мина покрай дясната греда на Фабрисио.

С победата Реал вече има 57 точки на върха на Примера, докато Депортиво остава 12-и с 24.