3. Реал се справи с Алкояно и вече е на 1/8-финал за Купата (ВИДЕО)

Реал се справи с Алкояно и вече е на 1/8-финал за Купата (ВИДЕО)

"Белия балет" не поднесе изненада срещу отбора от Сегунда Дивисион Б

Реал Мадрид стигна до успех с 3:1 над Алкояно в 1/16-финалите за Купата на Краля. Мадридчани определено бяха по-добрият отбор на терена и с два бързи гола четвърт час преди края решиха всичко, след като малко преди това домакините върнаха интригата в срещата.

Още в третата минута Дани Вега от домакините се освободи добре и стреля, но Лунин изби в ъглов удар. От последвалото изпълнение и неразборията последва опасен удар, който Камавинга изби с глава от голлинията.

В 17-ата минута Анди Ескудеро проби добре и стреля с левия крак, но не улучи вратата на Лунин. Пет минути по-късно Мариано дриблира добре към наказателното на Алкояно, но ударът му от 15-16 метра бе блокиран от Карлос Бланко. Следващите минути не предложиха почти нищо интересно, освен един коварен удар на централния защитник Карлос Бланко, който Лунин изби в корнер. Реал отвърна с удар на Родриго, който профуча покрай десния страничен стълб на Хуан.

Шест минути преди почивката Родриго центрира добре от корнер, а Милитао се извиси в малкото наказателно поле и с глава разпечата вратата на домакините.

Началото на втората част започна с натиск на "белите". Шест минути след началото на полувремето Алаба пробва ондалеч да изненада Хуан, но изстрелът му мина метри встрани.

25 минути преди края на срещата Дани Вега проби добре отдясно, замахна добре, с което излъга Каземиро и с безпощаден удар с левия крак в горния десен ъгъл на Лунин изравни резултата.

Десетина минути по-късно, Реал отново поведе след подаване на Азар, което намери Асенсио, който с удар от границата на наказателното поле и помощта на лек рикошет даде преднина на своите.

Минута по-късно резервата Иско излезе сам срещу Хосе Хуан и резултатът стана 3:1 в полза на Реал, след неумела намеса на вратаря на домакините.

Стартови състави:

Алкояно: Хосе Хуан, Лило, Прими, Бланко, Карбонели, Миранда, Хуанан, Антон, Анди, Дани Вега, Мурад

Реал Мадрид: Лунин, Милитао, Алаба, Начо, Азар, Марсело, Каземиро, Валверде, Родриго, Мариано, Камавинга

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)