3. Реал се справи и с баските от Билбао, Бензема герой с победен гол (ВИДЕО)

Реал се справи и с баските от Билбао, Бензема герой с победен гол (ВИДЕО)

Така "кралете" затвърдиха отличната си форма напоследък

Реал Мадрид затвърди добрата си форма, постигайки седма поредна победа във всички турнири. „Лос меренгес“ надвиха Атлетик Билбао с 1:0 в отложен мач от деветия кръг на Ла Лига. Единственото попадение бе дело на обичайния заподозрян – Карим Бензема.

Реал започна двубоя много силно, като още до 12-та минута достигна до две много изгодни положения, пропуснати от Карим Бензема, като и в двата случая герой за баските „лъвове“ бе вратаря Унай Симон.

В 27-та минута Атлетик отговори на „лос меренгес“, след като Раул Гарсия бе оставен непокрит, но ударът му с глава се озова право в ръцете на Тибо Куртоа. 13 минути по-късно Тони Кроос стреля опасно от над 20 метра, като ударът му бе много коварен и Унай Симон се затрудни, като дори първоначално изпусна топката.

Секунди по-късно Реал Мадрид поведе в резултата, след като Марко Асенсио стреля опасно с десния крак, ударът му бе спасен от Унай Симон, но топката се отби в Лука Модрич, който подаде към останалия сам срещу празната врата Карим Бензема, който нямаше как да сбърка и отбеляза за 1:0.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно добро положение, след като Ойер Сарага стреля опасно за гостите, а Тони Кроос отвърна с хубаво воле, спасено от Унай Симон.

В следващите минути Реал намали оборотите, като дори позволи на Атлетик да създаде няколко положения след слаба игра в защита. Първо Оян Сънсет излезе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Тибо Куртоа. След това, в 85-та минута удар с глава на Микел Весга бе блокиран от Едер Милитао на метър пред голлинията.

С победата Реал Мадрид затвърждава първото си място в класирането, събирайки 36 точки и увеличавайки преднината си спрямо Атлетико Мадрид на 7 точки, макар и „дюшекчиите“ да са с мач по-малко. Атлетик Билбао остава на осмо място с 20 пункта.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)