3. Реал се провали и във Валядолид, а Роналдо се контузи (ВИДЕО)

Реал се провали и във Валядолид, а Роналдо се контузи (ВИДЕО)

"Кралете" едва спасиха точката на "Хосе Сорила" и титлата стана мираж

Шансовете на Реал Мадрид за титла почти се изпариха. Тимът на Карло Анчелоти записа второ поредно равенство след 1:1 във Валядолид. Без контузилия се в началото ас на столичани Кристиано Роналдо гостите поведоха с гол от свободен удар на Серхио Рамос преди почивката, но домакините стигнаха до изравнителен гол пет минути преди края на мача чрез резервата Умберто Осорио.

Равенството оставя „кралете” на 4 точки от лидера Атлетико (Мадрид) два кръга преди края на шампионата. С изравнени мачове, по 36, „дюшекчиите” имат 88 точки, следвани от Барселона с 85 и Реал с 84.

Още в 8-ата минута Кристиано Роналдо беше заменен. Португалецът, който повтори скорошен проблем в бедрото, се е почувствал зле и по превантивни мерки пожелал смяна. Може би контузията на звездата не е сериозна, но тепърва ще има информация за неговото състояние.

Въпреки че го изгубиха, „Белия балет” изгледаше, че ще стопят разликата с Атлетико на едва две точки, благодарение на чудесен гол от свободен удар на Серхио Рамос в 35-ата минута.

През второто полувреме Валядолид изглеждаше по-активният отбор. Първо удар на Пеня от малък ъгъл профуча над вратата. После Хави Гера направи фантастична задна ножица, която едва не навести мрежата на Касияс. Топката премина съвсем близо покрай неговата дясна греда.

В 85-ата минута вече нямаше прошка и Умберто Осорио заби в мрежата с глава, след като засече центриране от корнер.

До края Валядолид осъществи една много опасна атака, но защитата на Реал се справи с кански усилия.

Титлата е математически възможна за "Белия балет", но те трябва да се надяват Атлетико и Барса да загубят точки в оставащите два кръга. Освен това контузиите на Роналдо и Ди Мария допълнително усложняват ситуацията за тима предвид и предстоящия финал в Шампионската лига.

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ