3. Реал се мъчи на "Вайекас", Роналдо си изкара картон за симулация (ВИДЕО)

Реал се мъчи на "Вайекас", Роналдо си изкара картон за симулация (ВИДЕО)

"Белия балет" се вдигна чак след почивката, запази разликата с Барселона

Реал (Мадрид) отново е на 4 точки от лидера Барселона осем кръга преди края на сезона. „Белия балет” се справи през второто полувреме на гостуването на „Вайекас”, където Райо Валекано удържа Роналдо и компания до почивката. През втората част обаче Кристиано и Хамес Родригес вкараха в рамките на 6 минути.

Райо беше по-добрият отбор през първото полувреме, но Карло Анчелоти дръпна юздите на своите подопечни, които заиграха далеч по-добре през втората част.

По-рано Барселона победи 4:0 Алмерия и пренесе напрежението у Реал.

Гарет Бейл вкара топката в мрежата в 23-ата минута, но най-скъпият играч в света беше в засада, когато овладя подаването на Лука Модрич.

Гаел Какута едва не подари гол за тима на Карло Анчелоти, когато върна към вратаря и Карим Бензема можеше да се възползва, но вратарят внимаваше и изчисти.

Кристиано Роналдо имаше страхотен шанс да вкара първия гол малко преди почивката, но носителят на „Златната топка” прати над вратата центриране на Хамес Родригес.

Икер Касияс направи изключително спасяване в края на полувремето, когато се справи с удар от непосредствена близост с глава на Роберто Трасхорас.

Роналдо се разсърди шест минути след подновяването на играта, когато получи жълт картон за „гмуркане” в наказателното поле.

След това Бейл изведе Бензема с бърза топка, но ударът на френския национал профуча покрай гредата преди Марсело да се пробва от разстояние малко по-късно.

Хамес беше следващият, който пробва своя късмет. Колумбиецът също трябваше да се намръщи, когато топката премина над вратата след добра работа с краката, освободила му пространство.

Роналдо най-накрая намери мрежата в 68-ата минута, засичайки с глава центриране на Дани Карвахал.

Хамес направи 2:0 шест минути по-късно с пробив и удар в долния ъгъл с любимия му ляв крак.

В заключителните минути Касияс направи четвърто изключително спасяване, изваждайки от ъгъла удара с глава на Манучо.

А страхотен пропуск на резервата Хозабед остави суха мрежата на Касияс.

В другия късен мач гол в добавеното време на Тео Бонгонда осигури равенство 1:1 на Селта срещу 10 от Гранада.

Роберто Ибанес даде преднина на домакините след само три минути с удар отблизо високо в мрежата. И попадението изглеждаше, че ще донесе ценни три точки на Гранада, който при успех щеше да се доближи на точка от спасителния бряг.

Но късния гол на Бонгонда за гостите остави Гранада на 19-ото място, на 3 точки зад 17-ия Депортиво.

Домакините трябваше да играят второто полувреме с 10 души, защото Хейсон Мурило получи втори жълт картон три минути преди почивката.

За Гранада беше важно да спечели след унизителната загуба 1:9 от Реал, но Бонгонда намери долния ъгъл и даде точка на Селта, която ги оставя на 11-ата позиция.