3. Реал се изкачи на върха след 2:1 над Сосиедад (видео)

Реал се изкачи на върха след 2:1 над Сосиедад (видео)

Ди Мария откри в 51-ата минута, Тамудо изравни в 62, а Роналдо оформи крайното 2:1 в 74-ата

Отборът на Реал (Мадрид) постигна втора поредна победа в Примера Дивисион, след като се наложи трудно с 2:1 над коравия тим на Реал Сосиедад. Срещата се игра на стадион „Ануета” и бе от програмата на 3-ия кръг на Ла Лига. Ди Мария откри в 51-ата минута, Тамудо изравни в 62, а Роналдо оформи крайното 2:1 в 74-ата.

Двубоят започна с натиск на Реал, но пропуски в началото направиха Ди Мария, Роналдо, Алонсо и Кедира. След 15-ата минута на терена настъпи затишие, след което дойдоха и две не лоши възможности за домакините, но те бяха пропилени от Гриезман и Аранбуру. Все пак до края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново започна с по-активна игра на „белия балет” и в 51-ата минута столичани логично стигнаха до откриване на резултата. Тогава Йозил намери Ди Мария в лявата част на наказателното поле, откъдето аржентинецът с красив удар по диагонала прониза Браво – 1:0.

След попадението „кралския клуб” продължи с пресата си и дойде ред на няколко нови пропуска от Алонсо и Роналдо. Така се стигна до 62-ата минута, когато баските изравниха статуквото чрез Тамудо, който засече центриране от фаул на Гриезман. Този гол мобилизира допълнително хората на Моуриньо и те натиснаха още по-здраво своя противник. В 74-ата минута Роналдо изпълни силно фаул, кълбото се отклони в стената и намери далечния ъгъл на вратата на Сосиедад, оформяйки крайното 2:1.

След тази победа Реал (Мадрид) се изкачи еднолично на първото място във временното класиране с актив от 7 точки. Домакините от Сосиедад пък са 7-и с 4 спечелени точки.

Реал Сосиедад – Реал Мадрид 1:2

0:1 Ди Мария 51’
1:1 Тамудо 62’
1:2 Роналдо 74’

Състави:

Сосиедад: Браво, Мартинес, Ансотеги, Микел, дела Бела, Аранбуру, Ривас, Прието, Зурутуза, Гриезман, Тамудо (Агирексте 77’)

Мадрид: Касияс, Рамос, Карвальо, Пепе, Марсело, Кедира, Алонсо, Роналдо, Йозил (Диара 77’), Ди Мария (Гранеро 80’), Игуаин (Бензема 90’)

Жълти картони: Микел (Сосиедад); Рамос, Пепе (Мадрид)

Стадион: „Ануета”