3. Реал със страхотен обрат за купата срещу Малага (видео)

Реал със страхотен обрат за купата срещу Малага (видео)

"Кралете" бият с 3:2, след като изостават 0:2 на почивката

Отборът на Реал (Мадрид) спечели първия 1/8 финал от турнира за Купата на Испания, след като тази вечер се наложи с 3:2 над тима на Малага. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу", където "белия балет" сътвори страхотен обрат, след като на почивката губеше с 0:2.

Двубоят започна с опасен удар с десния крак на Касорла, който обаче бе спасен от Касияс. 5 минути по-късно обаче, гостите все пак излязоха напред в резултата, след като Серхио Санчес засече с глава центриране от корнер именно на Касорла - 1:0.

След попадението домакините вдигнаха оборотите, ала пропуски направиха Кайехон и Роналдо.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Малага удвои преднината си отново след корнер. Този път обаче, центрирането на Касорла бе засече от Мартин Демикелис - 2:0.

До края на полувремето домакините опитаха да върнат поне едното попадение, но това не им се удаде и така двата тима се оттеглиха на почивка при два гола аванс за гостите.

Втората част стартира с по един точен удар към двете врати и мощен натиск на "кралския клуб. Отборът на Малага обаче бе добре групиран в половината си и не даваше много възможности на своя опонент.

Така дойде 69-ата минута, когато Кедира проби добре през центъра и с десния крак намали резултата на 1:2.

След това попадение отбраната на Малага рухна и само 120 секунди по-късно "белия балет" възстанови статуквото, след гол на Игуаин за 2:2.

Оттук до края на мача домакините създадоха още няколко положения пред вратата на Малага, но пропуски направиха Бензема, Пепе, Игуаин и Роналдо.

Все пак в 78-ата минута "кралете" стигнаха до успеха, след като Игуаин намери Бензема в пеналта, а французинът не сбърка за крайното 3:2.

Така Реал ще чака спокойно реванша на 10-и януари.