3. Реал с второ 1:0 над Еспаньол за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал с второ 1:0 над Еспаньол за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хесе Родригес донесе успеха за „белия балет”

Отборът на Реал (Мадрид) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на краля, след като за втори път постигна победа с 1:0 над Еспаноьол и с общ резултата 2:0 продължава напред.

Единственото попадение в мача бе отбелязано от Хесе Родригес още в седмата минута след страхотна атака на „белия балет”.

Старши треньорът на Реал (М) Карло Анчелоти бе направил седем промени в състава си от победата с 2:0 над Гранада през уикенда. Въпреки променения състав, домакините успяха да вземат ранна преднина, която впоследствие се оказа достатъчна за успеха. Шаби Алонсо центрира в наказателното поле, Хесе укроти топката на гърди и с мощен удар я заби в мрежата.

„Кралския клуб” продължи да натиска през целия двубой, но стражът на Еспаньол спря удари на Роналдо и ди Мария още през първата част. Гостите се активизираха в последните десет минути на първата част, но не затрудниха Икер Касияс.

През втората част Реал не успя да отбележи второ попадение, въпреки че игра с човек повече в последните 15 минути на двубоя. Виктор Санчес получи втори жълт картон в 76-ата минута и остави отбора си с човек по-малко, но това не повлия на резултата.

На полуфинала Реал (Мадрид) ще се изправи срещу победителя от двубоя Атлетик (Билбао) и Атлетико (Мадрид), като в първата среща, играна на „Висенте Калдерон” Атлетико взе минимален аванс от 1:0.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига