3. Реал с нов рецитал на „Бернабеу”, Роналдо се разписа в 10-и пореден мач в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" нанизаха пет попадения във вратата на Райо

Реал (Мадрид) изнесе пореден резитал на свой противник на „Сантяго Бернабеу”. Този път потърпевш бе отборът на Райо Валекано, който бе отнесен с 1:5 от „белия балет”.

Гарет Бейл (9’), Серхио Рамос (40’), Тони Кроос (55’), Карим Бензема (59’) и Кристиано Роналдо (83’) се разписаха за домакините, докато единственото попадение за Райо отбеляза Буено минута преди края на първата част след ужасяваща грешка на Хамес.

Реал излезе напред в резултата още в деветата минута. „Белия балет” разгърна бърза атака, минала през Роналдо и Кроос. Германецът пусна подканящо подаване към Гарет Бейл, който от границата на малкото наказателно поле откри.

Пет минути преди края на първата част тимът на Карло Анчелоти удвои аванса си. След центриране от корнер, Серхио Рамос отново бе заел добра позиция и отбеляза за 2:0.

Четири минути по-късно обаче огромна грешка отбраната на Реал позоволи на Буено да върне едно попадение. След изпълнение на корнер, Навас улови топката, хвърли я към Хамес, колумбиецът се опита да върне назад, но подари топката на Лео Баптистао. Той намери Буено, който отблизо намали аванса на домакините.

Това обаче сякаш само вбеси „кралете”. През втората част Реал отбеляза нови пет гола. В 56-ата Тони Кроос вкара изключително красив гол. Роналдо проби добре отдясно, пусна топката към германеца, който с много прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Алварес.

Само три по-късно Бензема направи резултата 4:1. Асистенцията отново бе на Роналдо, но при подаването френският нападател бе в засада. Страничният рефер обаче остави флага си долу и голът бе зачетен.

Точно когато всички мислеха, че Роналдо ще остане без гол в тази среща, носителят на „Златната топка” и „Златната обувка” ги опроверга. В 83-тата минута португалската звезда на Реал прокара топката между краката на Алварес, като продължи серията си от последователни двубои в Примера, в които се разписва на 10.

Така, Реал не само се върна на първата позиция и отново има аванс от две точки пред Барса, но вече има и цели 42 отбелязани гола за 11 мача в Примера.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм