3. Реал с класика срещу Еспаньол като гост

Реал с класика срещу Еспаньол като гост

Отборът на Реал (Мадрид) постигна изключително ценна победа с 2:0 над тима на Еспаньол. Срещата се игра на стадион „Олимпик Луис Компанис” и бе от програмата на 2-ия кръг на испанската Примера Дивисион. За разлика от първия си мач с Депортиво Ла Коруня (3:2), този път „белия балет” взе трите точки далеч по-лесно.

Срещата започна равностойно като първото положение се откри през гостите. В 5-та минута Кака свали с глава към Метцелдер, но немецът не успя да намери очертанията на вратата. В 20-ата минута Уртадо от домакините стреля отблизо с десния крак, но Касияс са намеси по брилянтен начин и спаси. В 36-ата минута Бензема отправи удар от средна дистанция, но той премина встрани от вратата на „кралския клуб”.

Така дойде 39-ата минута, когато Кака изведе по страхотен начин Гранеро в наказателното поле и вторият откри с хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата на Еспаньол - 1:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат.

Втората част започна по подобие на първата като двата тима се захапаха в центъра на игралното поле, където се извършваха множество нарушения. В 77-ата минута юношата на „белия балет” Гути бе изведен на добра позиция от Кака и не пропусна да удвои преднината на своите. В 82-ата Тамудо стреля опасно към долния десен ъгъл на вратата на Реал, но шутът му бе спасен с вещина от Касияс. Крайното 3:0 оформи резервата и най-скъп футболист в историята Кристиано Роналдо, който реализира със силен шут от доста трудна позиция.

След този успех гостите от Реал (Мадрид) се намират на 2-о място във временното класиране с пълен актив от 6 точки, докато домакините от Еспаньол са последни с нито една спечелена точка.

Еспаньол – Реал (Мадрид) 0:3

0:1 Гранеро 39’