3. Реал разпра Валенсия за 50 минути и след това остави „прилепите” да поиграят (видео)

Игуаин и Кака блестят за "кралете"

Отборът на Реал (Мадрид) направи нова важна крачка в борбата си за титлата, след като размаза тима на Валенсия с 6:3. Срещата се игра на стадион „Местая” и бе първа от програмата на 33-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Кралете” буквално унищожиха своя съперник, след като до 53-ата минута водеха с 5:0, но след това намалиха рязко оборотите, което даде възможност и на домакините да вкарат някое и друго попадение. Невероятен мач за „белия балет” изиграха Кака и Игуаин, като първият се отчете с два гола и две асистенции, а аржентинецът вкара хеттрик, към който добави и две завършващи подавания.

Иначе мачът започна с по-добра игра на столичани, които само преди няколко дни, отново на този стадион, спечелиха купата на Испания, след като на финала надиграха с 1:0 кръвния враг Барселона. Първата сериозна възможност се откри пред Бензема, ала изстрелът му срещна гредата на Гуайта.

Така се стигна до 22-ата минута, когато стражът на „прилепите” се размина с топката при опита си да пресече центриране към Бензема, и за французина остана да се разпише в опразнената врата – 1:0.

8 минути по-късно Валенсия отнесе нов шамар след невероятна грешка на Матийо, който подари топката на Игуаин в наказателното поле и аржентинецът не сбърка за 2:0.

Натискът на Реал продължаваше и до края на полувремето резултатът набъбна до 4:0, след като Кака и Игуаин вкараха по един гол, като си размениха асистенции при попаденията.

Втората част отново стартира ужасяващо за Валенсия и в 53-ата минута Кака центрира остро в наказателното поле, където Игуаин засече отблизо, оформяйки своя хеттрик.

Някъде тук гостите понамалиха оборотите, което даде възможност на „прилепите” да организира някои опасности пред Касияс. В 60-ата минута домакините върнаха единия гол чрез Солдадо, но само 120 секунди по-късно Кака отново направи преднината на „кралете” на 5 попадения – 6:1.

До края на мача „белия балет” доиграваше останалите минути, докато „прилепите” опитваха да се реабилитират пред публиката си с още някой и друг гол. Така дойде 81-ата минута, когато Жонас намали на 2:6, а 4 по-късно Алба оформи и крайното 3:6.

След успеха Реал остава на 2-о място във временното класиране, като вече има актив от 80 точки, на 5 зад лидера Барселона, но и с мач повече. Тимът на Валенсия пък е 3-и с 63 пункта, на 6 пред 4-ия Виляреал.

Валенсия – Реал 3:6

0:1 Бензема 22’
0:2 Игуаин 30’