3. Реал разочарова срещу последния в Ла Лига, Кака сътвори уникална глупост (+ВИДЕО)

Без Кристиано Роналдо, "кралете" направиха 0:0 като гост на Осасуна

Без наказания Кристиано Роналдо, Реал Мадрид не успя да бие последния в Ла Лига Осасуна и двата тима завършиха 0:0 на „Ел Садар” в Памплона. Поредната издънка на шампионите в 19-ия кръг означава, че те изостават на 15 точки зад лидера Барселона, който има и мач по-малко.

Резервата Кака си изкара два жълти картона през втората част и бе изгонен след само 18 минути на терена пред погледа на бесния Жозе Моуриньо.

Кристиано Роналдо беше наказан за пет жълти картона, а неговото място беше заето от Хосе Кайехон. Игуаин започна като титуляр за първи път от ноември насам след контузията, която излекува.

Оспорваното начало донесе бързи атаки и опасен шут на Дамиа покрай гредата на гостите.

Вратарят на Осасуна Андрес Фернандес излезе неразчетено да изчисти, Игуаин го изпревари, но центрирането към Кайехон беше избито от бранител.

Реал постепенно налагаше своята воля в центъра на терена, но в атака липсата на Роналдо се усещаше много ясно и липсваше онази експлозивност и изненада, която внася португалеца.

Кайехон опита нестандартен удар с глава след центриране на Кедира, но успя само да качи на мрежата над вратата.

До почивката Сехудо и Коентрао стреляха над двете врати, но гол не падна.

Памплонци излязоха по-мотивирани през втората част и имаха превес. Слабата игра на Реал ядоса Моуриньо, който смени аржентинците Игуаин и Ди Мария, за да пусне Кака и Бензема.

Кака веднага си изкара жълт картон за остро влизане срещу Ойер след час игра. В 76-ата минута бившият талисман на Милан застана пред топката и попречи на домакините да изпълнят свободен удар. Съдията Карлос Клос не му прости и му показа втори жълт картон. Така Кака остана на терена само 18 минути след влизането си като резерва.

Лоло скочи най-високо при корнер пред Касияс, но с глава прати много високо.

Йозил замени Модрич като последен жокер за Специалния.

Арментерос опита силно воле по диагонала, но Касияс плонжира и спаси.

Кайехон вкара гол в 79-ата минута, но попадението бе отменено за засада и това вбеси целия щаб на гостите.

Три минути преди края домакините пък потърсиха дузпа, но реферът прецени, че Сола не е бил фаулиран от Албиол.

В самия край Бензема имаше шанс да донесе успех на Реал Мадрид, но стреля право във Фернандес.

Реал Мадрид има 37 точки на трето място, лидер е Барселона с 52. Осасуна се изравни по точки с Ла Коруня и има 15 на дъното.
Кошмар за Стоилов в Турция

Гьозтепе загуби мач, в който водеше с 3:1 Всичко започна отлично за Гьозтепе след автогол на Зеки Явру в 13-тата минута. Мариус изравни в 28-ата, но единият от бразилските нападатели на гостите - Ромуло Крус, върна преднината на своя тим в 41-вата. Перфектна контраатака само пет минути след паузата доведе до трето попадение за Гьозтепе, дело на друг от бразилците в тима - Жуан Сантос. Преднината на гостите от 3:1 се задържа до 70-ата, когато Нчам намали с първия си гол за деня. Резултатът беше изравне в 79-ата чрез Кингсли Шиндлер, за да дойде продължението, в което Нчам лиши Стоилов дори от точка. Дебют за Гьозтепе записа привлеченият под наем от Челси нападател Давид Датро Фофана.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня