3. Реал разнебити Еспаньол за 10-ата си поредна победа (видео)

Реал разнебити Еспаньол за 10-ата си поредна победа (видео)

Голова фиеста на "Белия балет" на "Бернабеу" запази разликата от 10 точки над Барселона

Реал постигна 10-ата си поредна победа в Примера, след като направи за втори път през сезона на пух и прах тима на Еспаньол. През есента „Белия балет” победи каталунците с убедителното 4:0 на „Корнея-Ел Прат”, а днес на „Бернабеу” разби същия съперник с 5:0. Головата фиеста започна в 23-ата минута Кристиано Роналдо. Последва попадение на Кедира до края на първото полувреме. След почивката Игуаин се разписа на два пъти, а между неговите голове точен бе асистентът му Кака.

С този успех отборът на Жозе Моуриньо вече има 20 победи в последните си 21 срещи за първенство, като събра 67 точки и води с 10 над вечния враг Барселона 13 кръга преди края.

Реал бе пълен доминант през цялото време. Еспаньол, който няма победа в Мадрид цели 16 години, успя да отправи само няколко шута, които заслужават внимание.

Интересното е, че първата по-интересна ситуация създадоха именно гостите. Ромарик стреля извън наказателното поле, като топката мина на 1-2 метра от дясната греда на Касияс.

Реал изпитваше проблем при последния пас. Няколко пъти играчите на „Белия балет” изпадаха в засада, но после играта им потръгна, а предимството във владеенето на топката беше осезаемо. Игуаин обстрелва вратата на Еспаньол при първия опит, но вратарят Франсиско Касия улови. После се получи една от най-добрите възможности за Реал през първата част. Кристиано Роналдо излезе сам срещу вратаря, леко вдясно на наказателното поле. Португалецът го финтира и тъй като избяга прекалено вдясно и ъгълът се увеличи, реши да центрира, но не намери подкрепата на свой съотборник и възможността бе пропиляна. Последва фалцов удар на Кака след подаване на Роналдо, вратарят обаче боксира.

Така дойде 23-ата минута, когато Роналдо откри резултата и с 30-ия си гол дръпна с два гола на Лео Меси (Барселона) в надпреварата при голмайсторите. Раул Родригес сбърка пред наказателното поле, Йозил пое топката, комбинира с Игуаин на дъгата, който с едно докосване пусна леко за набралия скорост Роналдо. Португалецът отбеляза пред вратарското поле с точен удар по земя с левия крак.

Грешка на Рикардо Карвальо в отбрана можеше да възстанови статуквото в следващия момент, но гостите не се възползваха. При поредната атака на Реал Кедира попадна в сандвич в наказателното поле и вдигна ръце с претенции за дузпа, но реферът Хосе Антонио Тейшейра Витиенес не ги уважи.

В 38-ата минута Коутиньо накара Касияс да се разтяга и да спасява, което започна да отчайва барселонците.

В същата минута Реал удвои своя аванс. Кедира отбеляза първия си гол с белия екип в Примера. Германецът осъществи двойно подаване със своя съотборник в немския национален отбор Йозил през центъра на отбраната на Еспаньол и с премерен удар в долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле покачи резултата на 2:0.

В добавеното време Реал направи нов пропуск. Роналдо проби необезпокояван отляво в наказателното поле, пусна на точката на дузпата за Игуаин, чийто удар обаче бе отбит от вратаря Касия. При добавката защитник блокира удара на Йозил. Нов удар на Кристиано бе избит от вратаря преди реферът да свири край на първата част.

Само две минути след почивката резултатът набъбна на 3:0. Игуаин отбрляза 15-ия си гол за сезона. Кака получи топка отляво, напредна по крилото и подаде към аржентинеца, който с едно докосване в близкия ъгъл прати топката неспасяемо високо в мрежата.

Серхио Гарсия не намери очертанията на вратата на Реал след удар от въздуха при центриране при една от редките възможности за Еспаньол.

В 58-ата минута вратарят на „папагалчетата” изби със сетни усилия шут на Роналдо след подаване на Игуаин.

В 66-ата минута Кака направи 4:0 с елегантен удар в долния ляв ъгъл след солова акция в наказателното поле. Две минути по-късно Роналдо пропусна да напредне още в борбата за голмайсторския приз с Лео Меси, след като стреля над вратата.

В 78-ата минута Игуаин отбеляза втория си гол в мача за 5:0 след нова асистенция на Кака. Бразилецът направи смешен отляво Хави Лопес и достави отличен пас за аржентинеца, който с удар под гредата вдигна за пети път на крака „Бернабеу”.

До края Касия ликвидира още две сериозни възможности за Реал – на Игуаин и на младия Алваро Мората, който се появи като резерва в 81-ата минута.

От другата страна Верду стреля в аут.

Така дойде последният съдийски сигнал за 22-ата победа на Реал в Ла Лига от 25 мача. Отборът на Моуриньо има още едно равенство и две загуби.

Еспаньол заема 11-ата позиция в класирането с актив от 33 точки, на 9 от опасната зона.