3. Реал размаза с лекота Сосиедад у дома и отново се откъсна на шест точки (видео)

Реал размаза с лекота Сосиедад у дома и отново се откъсна на шест точки (видео)

Кристиано Роналдо влезе в историята на Кралския клуб

Отборът на Реал Мадрид разнищи гостуващия тим на Реал Сосиедад с 5:1 в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион.

Пред претъпканите трибуни на „Сантяго Бернабеу”, тръпнещи в очакване техният любим отбор да възстанови преднината си от шест точки пред втория Барселона, головата фиеста откри Гонзало Игуаин в 6-ата минута. По два гола за разгрома добавиха Кристиано Роналдо в 32-ата и 56-ата минута и Карим Бензема в 40-ата и 49-ата. За гостите пък се разписа Шаби Прието четири минути преди почивката.

Попаденията, които отбеляза тази вечер португалската звездва на Белия балет бяха по-специални за него. С тях той премина кота 100 в Ла Лига и вече има 101 гола, отбелязани в 92 шампионатни двубоя. Това постижение го превръща във футболиста на Реал, достигнал най-бързо заветната бройка в цялата история на Кралския клуб. Предишният рекорд бе на друг футболист на "белия балет" - легендарния Ференц Пушкаш. Унгарецът обаче отбелязва своите сто попадения в 105 мача за Реал.

Срещата протече изцяло под диктовката на „лос бланкос”, които можеха да се поздравят с далеч по-изразителен успех пред собствена публика, но редица пропуски сведоха резултата само до 5:1.

В 6-ата минута Игуаин получи подаване от Бензема и с удар от границата на наказателното поле постави началото на истинска голеада.

В следващите минути Роналдо можеше да се разпише на два пъти, но го направи чак в 32-ата минута, след като нахлу мощно отляво в наказателното поле и хладнокръвно прати топката в далечния ъгъл за 2:0, бележейки юбилейното си стотно попадение с белия екип в шампионатни двубои.

В 40-ата минута Бензема бе изведен от Алонсо сам срещу Клаудио Браво и технично го прехвърли, придвайки класическо изражение на резултата.

Минута по-късно гостите върнаха едно попадение чрез Прието, който не остави шансове на Касияс с много силен и точен удар извън наказателното поле, попаднал право в горния ляв ъгъл на вратата.

Кралския клуб не спря дотук и след почивката продължи с офанзивата. В 49-ата минута Бензема отбеляза второто си попадение в мача, след като бе изведен от Сами Кедира в наказателното поле и с безпощаден удар от десетина метра разстреля за четвърти път стража на Сосиедад.

Крайният резултат оформи Кристиано Роналдо след като получи топката на тепсия от Гонзало Игуаин и от непосредствена близост засече в мрежата за 5:1.

По този начин Реал Мадрид възстанови преднината си от шест точки на върха и вече има 75 пункта, докато тимът на Сосиедад е 14-и с 33.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ