3. Реал разглоби „жълтата подводница” в голово шоу на „Бернабеу”

Реал разглоби „жълтата подводница” в голово шоу на „Бернабеу”

Роналдо, Кака и Игуаин бяха безпощадни за 6:2

Мултимилионната селекция на Реал (Мадрид) постигна изключително важна победа в битката си за титлата в Ла Лига, след като размаза Виляреал с 6:2. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 23-ия кръг на Примера. Роналдо, Кака и Игуаин се развихриха, а „белия балет” получи и две дузпи в 20-ата и 87-ата минути.

Двубоят започна с натиск от страна на Реал и в 9-та минута Марсело можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от Диего Лопес. Така дойде 18-ата минута, когато „белия балет” получи правото да изпълнява фаул на около 20 метра от вратата на Виляреал, а зад топката застана Кристиано Роналдо, който с топовен шут я прати в горния ляв ъгъл на Лопес – 1:0.

Натискът на столичани продължи и след този гол и в 20-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Маркано срещу Игуаин. Кака изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар и удвои преднината на своите. В 27-ата резултатът можеше да стане класически, след като Игуаин върна за Роналдо в наказателното поле, но шутът на португалеца бе неточен.

Така се стигна до 31-ата минута, когато пък бе ред на „жълтата подводница” да отбележи от статично положение. Тогава те имаха възможността да изпълнят фаул на около 25 метра от Касияс, а капитанът им Сена се справи отлично, пращайки кълбото в горната дясна скоба на вратата на домакините – 1:2.

След като резултатът бе намален столичани отново взеха нещата в свои ръце, но пропуски направиха Кака, Гранеро и Роналдо. До края на полувремето не падна нов гол и така Реал и Виляреал се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за домакините.

Втората част отново започна с натиск на „белия балет” и в 55-ата минута резултатът стана 3:1, след като Роналдо проби отдясно, след което намери непокрития Игуаин около точката на дузпата, а аржентинецът прати кълбото в мрежата с плътен удар по земя.

Положенията пред вратата на гостите продължаваха да се редят, но при една своя контраатака Виляреал успя да стигне до попадение. В 67-ата минута Пирес навлезе в наказателното поле, върна кълбото към дузпата, откъдето Нилмар с левия крак го прати в долния десен ъгъл на Касияс – 2:3.

Този резултат обаче не се запази дълго, тъй като в 71-ата минута Марсело центрира отляво, а Игуаин засече топката в мрежата на Лопес за 4:2, вкарвайки втория си гол в мача. Това попадение тотално свали гарда на Виляреал и в 80-ата минута гостите инкасираха нов гол в своята врата. Тогава Роналдо проби отляво, след което изведе Кака в наказателното поле, а бразилецът хладнокръвно реализира с левия крак – 5:2.

До края на двубоя имаше време за още един гол за „кралския клуб”, който падна в 87-ата минута, когато за фаул срещу Роналдо бе отсъдена нова дузпа за Реал. Зад топката застана Алонсо, който бе безпощаден за 6:2. Наказателният удар обаче трябваше да бъде пребит, но испанецът се справи страхотно и при втория опит и така оформи крайния резултат.

След този успех за Реал разликата с лидера Барселона вече е само 2 точки, а в момента „белия балет” има 56. Гостите от Виляреал пък са 10-и с 29 спечелени точки.

Стартови състави:

Реал: Касияс, Марсело, Арбелоа, Албиол, Рамос, Алонсо, Л. Диара (М. Диара 85’), Гранеро (Ван дер Ваарт 76’), Кака (Раул 81’), Роналдо, Игуаин

Виляреал: Лопес, Вента, Мусачио, Маркано (Пирес 56’), Капдевиля, Бруно, Сена, Гулон, Фустер (Анхел 81’), Матиля, Нилмар (Льоренте 81’)

Жълти картони: Л. Диара, Игуаин, Арбелоа (Реал); Маркано, Вента, Пирес (Виляреал)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1