3. Реал премаза и Тенерифе - 5:1 като гост

Реал премаза и Тенерифе - 5:1 като гост

"Кралете" вече са лидери с 1 точка, но Барса играе по-късно днес срещу Малага

След погрома с 6:2 над Виляреал миналия уикенд, днес Реал (Мадрид) изнесе нова футболна лекция, този път на Тенерифе, разгромявайки го с 5:1. Срещата се игра на стадион "Елиодоро" и бе от програмата на 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион. След този успех "белия балет" излезе начело в Ла Лига с точка пред Барса, но каталунците са домакини на Малага по-късно тази вечер.

Двубоят започна с добра възможност за домакините, които можеха да открият резултата още в 1-та минута, но ударът на Нино срещна гърба на Гарай. След това положение се оказа, че началното темпо на срещата все пак не е толкова високо. Така се стигна до 29-ата минута, когато Марсело изведе Игуаин в лявата част на наказателното поле на Тенерифе, аржентинецът стреля по земя с левия крак и прати кълбото в долния ляв ъгъл на Арагонесес – 1:0.

Домакините веднага опитаха да изравнят и 60 секунди по-късно Касияс трябваше да показва класа след изстрел на Алфаро. „Белия балет” не показваше бързия футбол, който практикува под ръководството на Пелегрини и това се отрази на чистите голови положения, които се брояха на пръстите на едната ръка.

Така дойде 41-ата минута, когато Игуаин вкара втория си гол в мача, след като овладя пас на Кака на границата на наказателното поле, откъдето я прати в долния ъгъл на стража на Тенерифе – 2:0. До края на полувремето не падна ново попадение и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част започна устремно и още в 47-ата минута домакините успяха да намалят резултата. Тогава Нино центрира отдясно, а Айосе изпревари Касияс с няколко мига и с глава направи 1:2. Радостта на Тенерифе от това попадение обаче края твърде кратко, тъй като секунди по-късно Кака отново възстанови преднината на „белия балет” от два гола. Тогава Игуаин изведе бразилеца в наказателното поле на домакините и бившият играч на Милан не сбърка за 3:1.

След този гол Тенерифе опита натиск в търсене на промяна на резултата, но пропуски направиха Маноло, Рикардо, Хуанлу и Айосе. За сметка на това Реал чакаше своите възможности на контраатака и в 66-ата минута те бяха на косъм от увеличаване на преднината си, но изстрелът на Игуаин срещна напречната греда на Арагонесес.

Все пак „кралския клуб” успя да издебне своя опонент и в 79-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка на Луна. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който бе безпощаден за 4:1. Столичани можеха да вкарат още някой и друг гол в оставащите минути, но пропуски направиха Роналдо и Рафаел ван дер Ваарт.

В 90-ата минута домакините бяха на косъм от това да намалят резултата, но ударът на Алфаро срещна напречната греда на Касияс. Реал все пак стигна до 5-и гол, който бе дело на Ел Капитан Раул, който в 92-ата минута отблизо засече хубав пас на Ван дер Ваарт и оформи крайното 5:1.

След тази победа Реал се изкачи на върха в Примера с актив от 59 точки, на 1 пред Барселона, но каталунците играят мача си от този кръг по-късно тази вечер срещу Малага. Домакините от Тенерифе пък са 19-и с 20 точки, на 4 от спасителния бряг.

Стартови състави:

Тенерифе: Арагонесес, Бертран, Луна, Мартинес (Омар 58'), Сицилиа, Леон, Ричи (Диней 67'), Хуанлу (М. Алонсо 81'), Алфаро, Айосе, Нино

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Гарай, Марсело, Ч. Алонсо (М. Диара 81'), Гранеро (Ван дер Ваарт 75'), Кака, Роналдо, Игуаин

Жълти картони: Арагонесес, Луна (Тенерифе); Ч. Алонсо (Реал)

Стадион: „Елиодоро”

Рефер: Рамирес Домингес

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1