3. Реал показа характер на „Местая” – 3:2

Реал показа характер на „Местая” – 3:2

"Белия балет" сложи край на серията на "прилепите" от 15 поредни мача без загуба

Отборът на Реал (Мадрид) постигна изключително важна победа в битката си за титлата в Ла Лига, след като надигра с 3:2 тима на Валенсия. Срещата се проведе на стадион „Местая” и бе от програмата на 14-ия кръг на испанската Примера Дивисон.

Двубоят започна много равностойно като двата тима рядко достигаха до чисти голови ситуации. В началото неточни изстрели отправиха Пепе и Пабло. Първият точен шут в една от двете врати дойде чак в 27-ата минута и бе дело на Мата, но Касияс се намеси добре и не позволи топката да навести мрежата му. В 32-ата Бензема опита късмета си от границата на наказателното поле на „прилепите”, но бившият вратар на „белия балет” спаси.

Така дойде 44-ата минута, когато столичани изпуснаха най-чистото си положение за първата част. Тогава Ван дер Ваарт центрира от ъглов удар, Серхио Рамос засече топката с глава, но тя срещна напречната греда на Сезар Санчес. До края на тази част не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна далеч по-динамично от първото, а в началните минути гостите изглеждаха малко по-активни. В 54-ата минута именно те успяха да открият резултата, след като Бензема навлезе отляво в наказателното поле на „прилепите”, центрира с левия крак, а Игуаин отклони кълбото с глава в мрежата на домакините.

След гола „белия балет” още повече вдигна оборотите, но в 60-ата минута Валенсия успя да изненада своя опонент. Хората на Емери организираха много хубава акция, която завърши с центрира към Вия и гол с глава на испанския национал – 1:1.

Гостите обаче бързо се отърваха от този шок и в 65-ата минута отново излязоха напред в резултата. Марсело направи невероятен пробив отляво, влезе към центъра на терена, стигна почти до дясното крило, пусна хитър пас към Игуаин, който с мощен шут прати топката в далечния ъгъл.

След този гол темпото на игра поспадна, а действията се пренесоха в централната част на терена. Тогава дойде 80-ата минута, когато домакините нанесоха нов удар върху столичани. Резервата Хоакин получи диагонален пас от Матийо, след което навлезе в наказателното поле на „кралския клуб” и с плътен изстрел с левия крак изравни за втори път статуквото – 2:2.

И точно както при първото изравняване, така и сега Реал се съвзе мигновено от шамара, който получи и нанесе съкрушителен удар над „прилепите”. В 83-ата минута Чаби Алонсо центрира от фаул около централния кръг на терена, Гарай игра с глава в наказателното поле и прати кълбото в долния ляв ъгъл на безпомощния Санчес.

До края на срещата домакините хвърлиха всички сили в атака, но така и не съумяха да стигнат за трети път до мрежата на Касияс. По този начин „белия балет” се поздрави с изключително важна победа на негостоприемния „Местая”.

След този успех „кралския клуб” вече има 34 точки в актива си, на 5 зад лидера Барселона, но Реал има и мач по-малко. Валенсия пък остана на 3-о място с 29 спечелени точки.

Валенсия – Реал 2:3

0:1 Игуаин 54’