3. Реал подчини Валенсия на "Сантяго Бернабеу" във вълнуващ мач (ВИДЕО)

Реал подчини Валенсия на "Сантяго Бернабеу" във вълнуващ мач (ВИДЕО)

"Кралския клуб" надви "прилепите" с 2:0 и взе ценен аванс преди реванша на "Местая"

Отборът на Реал Мадрид постигна победа с 2:0 срещу Валенсия в първия мач между двата тима от турнира за Купата на Краля. Двубоят се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе вълнуващ, като имаше голови положения и пред двете врати. „Белия балет” водеше с 1:0 на почивката, след като Карим Бензема реализира попадение през първото полувреме. Крайното 2:0 бе оформено в 73-ата минута, когато Андрес Гуардадо си отбеляза автогол.

„Кралския клуб” имаше отличен шанс да поведе още в 1-ата минута, когато Кристиано Роналдо изпълни опасно пряк свободен удар, но кълбото прелетя встрани от вратата. Лука Модрич също имаше много добра възможност да открие резултата, но от 10-ина метра стреля покрай гредата. В 12-ата минута Кристиано Роналдо нанесе изненадващ удар с левия крак, но Висенте Гуаита изби.

Валенсия отвърна с удар с глава на Джонас, но Икер Касияс се справи със ситуацията. „Прилепите” достигнаха до една от най-добрите си възможности в мача в 36-ата минута, когато Жонас засече центриране в наказателното поле от няколко метра, но Икер Касияс с блестяща намеса спаси. Гостите бяха наказани за този свой пропуск само минута по-късно. Реал поведе с 1:0 в 37-ата минута, след като Карим Бензема получи пас от Сами Кедира и с удар покрай вратаря отбеляза гол във вратата на Валенсия.

До почивката Карим Бензема получи нов шанс да се разпише, но ударът му бе неточен. Така след 45 минути игра Реал Мадрид водеше срещу Валенсия с 1:0.

През втората част „прилепите” се опитаха да достигнат до изравнителен гол. В 66-ата минута се стигна до един от най-спорните моменти в мача. Роберто Солдадо излезе сам срещу Икер Касияс и стреля, но нацели напречната греда, след което вратарят улови кълбото. Дори и нападателят да бе отбелязал попадение обаче, то нямаше да бъде зачетено, тъй като реферът отсъди засада, въпреки че на повторенията се видя, че няма такава.

Минута по-късно Валенсия направи два много сериозни пропуска. Роберто Солдадо отправи удар с десния крак от около 15 метра, но Икер Касияс бе на мястото си и изби кълбото. То обаче отиде право в краката на Жонас, който обаче от много чиста позиция не намери очертанията на вратата и прати кълбото на сантиметри покрай дясната греда.

В 73-ата минута Реал Мадрид достигна до второ попадение. Фабио Коентрао центрира топката в наказателното поле, където защитникът Андрес Гуардадо неволно засече кълбото в собствената си врата.

В следващите минути се стигна до два невероятни пропуска на Кристиано Роналдо. Първо, в 78-ата минута, португалецът засече от няколко метра, след като бе намерен от Гонсало Игуаин, но Висенте Гуаита с блестяща намеса попречи на кълбото да влезе във вратата му, а 2 минути по-късно Роналдо се възползва от грешка в защитата на Валенсия и отне кълбото, но от много чиста позиция стреля вляво от вратата.

Последва и възможност пред Месут Йозил, който преодоля няколко играчи на Валенсия и стреля, но топката премина покрай вратата. До края на мача не паднаха нови попадения и така Реал Мадрид надви Валенсия с 2:0, като по този начин взе ценен аванс преди реванша, който е на 23-ти януари (сряда).

Реал Мадрид 2:0 Валенсия
37’ 1:0 Бензема
73’ 2:0 Гуардадо (автогол)

Състави:

Реал Мадрид: Касияс, Карвальо, Албиол, Марсело (Коентрао 46’), Алонсо, Модрич (Ди Мария 62’), Есиен, Йозил, Кедира, Роналдо, Бензема (Игуаин 69’)

Валенсия: Гуаита, Рами, Перейра, Руис (Р. Коста 75’), Гуардадо, Банега (Валдес 84’), А. Коста (Гаго 79’), Парехо, Солдадо, Жонас, Пиати.