3. Реал почна с разгром в ШЛ, "кралете" премазаха Галатасарай с 6:1 (ВИДЕО)

Реал почна с разгром в ШЛ, "кралете" премазаха Галатасарай с 6:1 (ВИДЕО)

Ювентус стигна само до 1:1 в Копенхаген (ВИДЕО)

Отборът на Реал (Мадрид) започна ударно новия сезон в Шампионската лига, след като тази вечер премаза турския Галатасарай с 6:1. Срещата се игра на стадион "Тюрк Телеком Арена" и бе от програмата на група В на турнира.

Още във 2-та минута завърналият се под рамката след дълго отсъствие - Икер Касияс, трябваше да се намесва след шут на Мело.

В 10-ата обаче, Сан Икер получи контузия в ребрата след наглед безобиден сблъсък със Серхио Рамос. Въпреки желанието си да продължи и стабилната превръзка над кръста Касийяс напусна принудително.

В 17-ата Уесли Снайдер центрира от фаул и след кратко разбървкване Лопес улови. В 30-ата минута домакините имаха две голови възможности. Първо Снайдер изскочи на ръба на засадата, но Рамос изби пред Бурак. При корнера Мело стреля с глава ниско по диагонала, но Диего Лопес показа изключително майсторство.

Така дойде 33-ата минута, когато Ди Мария пусна пас от центъра, Иско се пребори, остави защитник на земята и елегантно търкули в близкия ъгъл за 1:0.

Втората част започна с добри възможности пред двете врати, а в 54-ата минута Бензема се възползва от не добре изчистена топка и удвои.

Натискът на "белия балет" продължи и в 63-ата Ди Мария центрира на далечната греда, оттам Иско извади в малкото наказателно и Кристиано отбеляза с лекота. В 66-ата CR7 вкара второто си попадение в ШЛ след добавка при удар с глава на Рамос - 0:4.

В края на мача турският отбор се надяваше съдията бързо да даде финален сигнал. В 81-вата резултатът набъбна на смазващото 5:0: Кристиано ефектно подаде с външен към Бензема, който на празна врата вкара второ попадение. В 84-ата Умут Булут запази част от честта на домакините с почетен гол. В 90-ата Кристиано Роналдо отбеляза с красив диагонален шут за крайното и шумно 6:1.

В другия мач от тази предварителна група В на турнира, италианският шампион Ювентус стигна само до 1:1 като гост на Копенхаген.

Основна заслуга за резултата имат многобройните пропуски на италианците и най-вече вратарят на домакините Йохан Виланд, който направи няколко много силни намеси, за да спаси от втори гол за тима си.

Резултатът бе открит от домакините в 14-ата минута, когато при едно центриране от фаул топката стигна до Николай Йоргенсен в малкото наказателно поле и нападателят в прокара зад голлинията.

До края на полувремето Юве можеше да изравни, но много сериозен пропуск направи Погба, който не успя да вкара от непосредствена близост.

Все пак италианците успяха да изравнят в началото на втората част, когато Пелузо намери  Куалярела в наказателното поле и нападателят не сбърка. До края на мача Ювентус направи куп пропуски, а Виланд спаси тима си от голове на Видал, Пирло, Тевес и Джовинко.

Реал за Варан: Завинаги един от нас