3. Реал отложи титлата на Барса с една нощ

Реал отложи титлата на Барса с една нощ

Кристиано все по-близо да бие рекорда на Уго Санчес след хеттрик срещу Хетафе и изключително благородна постъпка

Реал Мадрид надигра без абсолютно никакви проблеми борещия се да не изпадне тим на Хетафе  с 4:0. Така „белия балет“ отложи с 24 часа завоюването на титлата на Барселона.

С нов хеттрик името си записа Кристиано Роналдо, който записа 36-ия си гол от началото на сезона. Така португалецът вече води с 5 попадения на Лео Меси в борбата за престижния голмайсторски приз и освен това трябва да запише само още две, за да се изравни с легендарния рекорд от 1989/90 г. на Уго Санчес, който нанизва тогава 38 гола.

Още от първите минути Реал овладя терена и започна да натиска своя съперник. Отборът обаче игра малко по-предпазливо, но настроение в играта не липсваше и мадридският колос се забавляваше на терена.

В 23-ата минута Кристиано Роналдо записа 34-ия си гол. Йозил центрира страхотно с външен фалц, а португалецът без проблеми надскочи двама защитници и с глава отбеляза.

В 57-ата минута Роналдо вкара още един гол. След бърза атака на Реал Йозил успя да подаде на Кристиано, който мушна топката на празна време между двама защитници.

В 77-ата Карим Бензема съвсем сложи край на всичко, след като оползотвори идеално подаване на Алонсо и чукна топката с голям финес покрай вратаря.

Секунди преди мачът да приключи, неотказващият се Роналдо навлезе в наказателното поле, но бе спънат и сам реализира отсъдената дузпа.

След края на мача пък супер звездата на тима направи една изключително благородна постъпка. Той даде фланелката си на фен, който удари с топката без да иска, направи си снимка с него и го прегърна.

Реал Мадрид - Хетафе 4:0
1:0 Роналдо 23'
2:0 Роналдо 57'
3:0 Бензема 77'
4:0 Роналдо 90'

Реал М: Адан (Мехиас 84'), Арбелоа, Пепе, Карвальо, Марсело, Алонсо, Диара, Ди Мария, Йозил (Адебайор 76'), Роналдо, Игуаин (Бензема 76');

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"