3. Реал остана капо

Реал остана капо

„Белия балет” завърши сезона с 1:1 на „Ла Росаледа” и остави Малага в елита

Изненадващо или не, мултимилионният тим на Реал (Мадрид) остана без трофей през този сезон. След фиаското за Купата с Алкоркон и елиминирането от Лион в Шампионската лига, Реал не успя да спечели и борбата за титлата в Примера. В среща от последния 38-и кръг на Ла Лига, „белия балет” завърши наравно 1:1 при гостуването си на Малага и остана на три точки от шампиона Барселона, който подпечата титлата си с категоричното 4:0 над Валядолид. Космическите 96 точки и над 100 вкарани гола за първенство не се оказаха достатъчни за Мануел Пелегрини и компания да се поздравят с трофея, а Малага запази елитния си статут в последния момент с точка срещу „Ел Галактико”. Халфът на Реал - Гути, пък ще запомни последния си мач с екопа на "Кралския клуб" с това, че получи жълт картон от резервната скамейка.

Реал започна по-силно срещата и наложи натиск в началните минути, който обаче доведе само до един неточен удар на Роналдо с левия крак и един слаб изстрел на Ван дер Ваарт, който не представляваше проблем за стража на Малага.

За сметка на това домакините успяха да поведат в резултата при първата си по-сериозна атака. В 9-ата минута Дуда получи топката от Кайседо, нахлу в наказателното поле на Реал и с техничен удар с левия крак матира Касияс за 1:0.

Реал логично натисна в търсене на изравнителен гол, но първо Игуаин стреля неточно от чиста позиция, а малко след това шут на Роналдо бе спасен без проблем от стража на домакините. В самия край на полувремето гостите от Мадрид бяха близо до изравняването, но Ван дер Ваарт не успя да преодолее Мунуа, а след него Серхио Рамос и Роналдо се оказаха неточни в опитите си да огорчат стража на домакините.

Реал продължи да бъде по-активният тим след почивката и логично стигна до изравняване още в 48-ата минута. Ван дер Ваарт получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, завъртя се и с техничен удар с левия крак вкара топката в долния ляв ъгъл на Мунуа за 1:1. Реал продължи да натиска и в следващите минути Ван дер Ваарт бе близо до втория си гол в мача, но негови два удара бяха спасени по блестящ начин от Мунуа.

Появилият се като резерва Карим Бензема също имаше два шанса да направи пълен обрат, но и той бе разколебан от стража на домакините, който направи един от най-силните си мачове в кариерата. В 83-ата пък Дуда можеше за втори път да се разпише и да дари победата на Малага, но негов силен изстрел с левия крак бе спасен от Икер Касияс.

В последните секунди на двубоя пък голмайсторът за домакините Дуда бе директно изгонен заради брутален фаул срещу Бензема. В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора взеха по една точка.

И докато за Реал тя няма никакво значение, за Малага тя е безценна. С нея тимът събра 37 точки в актива си и завърши сезона на последното спасително 17-о място, с което се спаси от изпадане в последния ден. Реал пък ще трябва да се задоволи с второто място, въпреки 96-те си точки и над 100-те гола.

Малага – Реал (Мадрид) 1:1

1:0 Дуда 9’
1:1 Ван дер Ваарт 48’

Малага: Мунуа, Мтилига, Росарио, Гарсия, Мигел, Апоно, Бенахур (Луке 84’), Дуда, Ернандес, Хави Лопес (Хуанито 79’), Кайседо (Обиня 60’)

Старши треньор: Хуан Рамон Лопес Мунис

Реал: Касияс, Рамос, Албиол, Гарай, Марсело, Гаго (Гути 60’), Алонсо, Ван дер Ваарт (Дренте 82’), Гранеро (Бензема 73’), Роналдо, Игуаин

Старши треньор: Мануел Пелегрини

Жълти картони: Росарио, Гарсия, Обиня, Луке (Малага), Рамос, Игуаин, Гути, Роналдо (Реал)

Червени картони: Дуда 90’ (Малага)

Съдия: Умберто Ундиано Майенко

Стадион: „Ла Росаледа”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1