3. Реал очисти Севиля на „Санчес Писхуан” – 6:2, Роналдо с 4 гола (видео)

Реал очисти Севиля на „Санчес Писхуан” – 6:2, Роналдо с 4 гола (видео)

Отборът на Реал (Мадрид) продължава с теоретичното си преследване на лидера Барселона, след като днес размазаха тима на Севиля с 6:2

Отборът на Реал (Мадрид) продължава с теоретичното си преследване на лидера Барселона, след като днес размазаха тима на Севиля с 6:2. Срещата се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и бе от програмата на 35-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мегазвездата на „кралете” – Кристиано Роналдо, направи поредния си спектакъл с екипа на Реал, след като се разписа цели четири пъти във вратата на Севиля. По този начин португалецът вече има 33 гола в Ла Лига този сезон и излезе пред прекия си конкурент в борбата за голмайсторския приз – Лионел Меси, който има 31 попадения.

Двубоят започна с много силен натиск на столичани и пропуски на Бензема, Роналдо и Йозил. Все пак в 20-ата минута по-добрата игра на „кралете” даде резултат, след като Рамос засече с глава центриране от корнер на Йозил за 1:0.

Натискът на гостите продължи и след този гол и в 22-ата минута Роналдо можеше да се разпише, ала шутът му срещна гредата. Все пак в 31-ата португалецът успя да вкара, след като бе намерен в наказателното поле от Пепе и с хладнокръвен изстрел покачи на 2:0.

До края на полувремето имаше време и за Кака да се разпише и той направи това с хубав изстрел от границата на наказателното поле – 3:0.

През втората част доминацията на „белия балет” продължи, но в 61-ата минута домакините се върнаха в срещата с гол на Негредо 1:3.

Този гол обаче само разгневи хората на Моуриньо и 4 минути по-късно Роналдо направи 4:1, след като бе изведен сам срещу стража на андалусийците.

Последваха нови страховити атаки на Реал и нов гол за Роналдо в 70-ата минута, последван от ново попадение на  португалеца след хубава асистенция на Бензема – 6:1.

До края на мача имаше време за домакините да върнат още един гол и това стана в 84-ата минута, когато Негредо оформи крайното 2:6 с второто си попадение в срещата.

След успеха Реал остава на 2-о място във временното класиране с актив от 83 точки, на 5 зад шампиона Барселона, който е и с мач по-малко. Домакините от Севиля пък са 7-и с 52 пункта, колкото има и 6-ят Атлетико (Мадрид).

Севиля - Реал Мадрид 2:6