3. Реал не прости на "шпорите" и в Лондон (видео)

Реал не прости на "шпорите" и в Лондон (видео)

Играчите на Жозе Моуриньо надвиха Тотнъм и във втория мач и ще се изправят срещу Барселона на полуфиналите

Испанският гранд Реал Мадрид надви Тотнъм и във втория четвъртфинален мач между двата отбора от Шампионската лига. Срещата се игра на „Уайт Харт Лейн” и завърши с минимална победа с 1:0 в полза на „белия балет”. Така футболистите, водени от Жозе Моуриньо, си осигуриха място на полуфиналите на турнира. Двубоят в Лондон бе равностоен, като и двата отбора имаха доста възможности за отбелязване на гол. На няколко пъти в мача имаше претенции за 11-метрови наказателни удари, но дузпа така и не бе отсъдена. Единственото попадение пък падна малко след началото на втората част, като основна вина за това Реал Мадрид да поведе в резултата имаше вратарят на „шпорите” Еурелио Гомес.

Първата възможност за отбелязване на гол в мача се откри пред гостите от Реал Мадрид. Попадение можеше да отбележи Йозил, но ударът на нападателя на испанския тим бе отразен от стража на домакините Еурелио Гомес.

В 4-ата минута пък дойде първата спорна ситуация в срещата. Гарет Бейл претендираше за отсъждане на дузпа, след като бе съборен в наказателното поле на съперника, но главният съдия на мача подмина претенциите на уелсеца и така играта продължи. Не бяха изминали и две минути след тази ситуация, когато „шпорите” отново поискаха 11-метров наказателен удар. Модрич падна в наказателното поле на „белия балет”, но съдийски сигнал отново не последва.

В следващите минути имаше възможности и пред двете врати, но голове така и не падаха. Най-близко до отбелязването на попадение за „белия балет” бяха Сами Кедира и Кристиано Роналдо, но ударите и на двамата футболисти на гостите не намериха рамките на вратата на Гомес.

За Тотнъм пък гол можеше да вкара Роман Павлюченко, но изстрелът на руснака в 27-ата минута премина високо над вратата. Точно когато изтичаха първите 30 минути на мача, Том Хъдълстоун пропиля нова възможност, като топката прелетя покрай дясната греда на Икер Касияс.

Така през първата част попадения нямаше и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна по най-добрия възможен начин за гостите от Мадрид. В 49-ата минута „белия балет” започна атака, а Кристиано Роналдо получи топката и стреляйки от доста далечно разстояние, се опита да я прати зад Гомес. Вратарят на домакините подцени ситуацията, защото първоначално улови кълбото, след което обаче го изпусна и то влетя в мрежата му. Така играчите на Жозе Моуриньо вече водеха в резултата, а крайният победител от четвъртфиналния сблъсък бе напълно ясен.

”Шпорите” обаче нямаха намерение да губят и втората среща и се втурнаха в атака, като в 58-ата минута Роман Павлюченко можеше да изравни, но ударът му с глава премина на сантиметри над напречната греда на Касияс.

Последваха няколко добри възможности пред появилия се през втората част Джърмейн Дефоу, най-чистата от които бе в 74-ата минута. Нападателят на лондончани бе намерен в наказателното поле на противника и стреля с глава от малък ъгъл, като ударът му срещна десния страничен стълб на Касияс.

Реал също имаше своите възможности. Марсело пропусна отлична възможност да удвои резултата в 78-ата минута, когато ударът на бранителя премина малко над горната греда на Гомес.

До края на двубоя нови голове в срещата не паднаха и по този начин Реал грабна победата и във втория четвъртфинален мач. Така играчите на Жозе Моуриньо вече са на полуфиналите на Шампионската лига, където ще играят с вечния си съперник – Барселона, който отстрани украинския Шахтьор (Донецк) с общ резултат 6:1. Тотнъм пък продължава със своето участие в английското първенство, където се бори за завършване в местата, пращащи в европейските турнири през следващие сезон.

Тотнъм 0:1 Реал Мадрид
49’ 0:1 Роналдо

Стадион: „Уайт Харт Лейн”

Жълти картони: Карвальо, Гранеро (Реал Мадрид)