3. Реал не остави шансове на Малага и чака Барса на четвъртфиналите (видео)

Реал не остави шансове на Малага и чака Барса на четвъртфиналите (видео)

"Кралския клуб" спечели с 1:0 мача реванш с Малага и ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Барселона и Осасуна на четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля

Реал (Мадрид) победи Малага и във втория сблъсък от осминафиналите на турнира за Купата на Краля и това значи, че ще играе в четвъртфиналната фаза, където много вероятно е да има за съперник вечния враг Барселона. „Кралския клуб” спечели с 1:0 реванша с Малага и по този начин с 4:2 общ резултат от двете срещи се класира за следващата фаза, където ще има за съперник победителя от сблъсъка между Барселона и Осасуна. Единственото попадение в срещата реванш между Малага и Реал бе дело на Карим Бензема. Французинът се разписа през втората част.

През първото полувреме двата отбора се представиха равностойно. Домакините от Малага с нищо не показваха, че имат намерение да преклонят глава пред именития си съперник и дори имаха възможност да открият в периода около средата на първата част, но опасен изстрел към Икер Касияс, за негово щастие и за щастие на всички фенове на „белия балет”, премина много близко покрай лявата му греда, излизайки в аут.

По-интересните моменти от първото полувреме дойдоха към неговия край. Гостите имаха възможност да открият в 44-ата минута, когато Серхио Рамос засече по чудесен начин центриране с глава, но кълбото премина на сантиметри от десния стълб на Кабайеро. Малко след тази ситуация Елизеу Перейра отправи силен изстрел с левия крак, но ударът му не попадна в мрежата на „кралския клуб”. Последната чиста възможност пред „белия балет” за първите 45 минути се откри пред Кристиано Роналдо в продължението на първото полувреме, но ударът на португалеца бе спасен без проблеми от вратаря на Малага.

Втората част бе по-силна за играчите на Жозе Моуриньо, които след началото на вторите 45 минути постепенно започнаха да контролират случващото се на терена. В 64-ата минута Кристиано Роналдо пропусна отлична възможност за откриване на резултата, след като топката бе качена на главата му, португалецът стреля с глава, като заби кълбото в земята, но Кабайеро със страхотен рефлекс изби в корнер. В 72-ата минута обаче вратарят на Малага се отчете с много несъсредоточена изява. Бензема получи пас на границата на наказателното поле и отправи наглед безопасен и не особено силен изстрел към Кабайеро, който се хвърли към топката, за да я улови, но тя премина между краката му и се оплете в мрежата му.

Малага се опита да се съживи бързо, но и „белия балет” имаше своите шансове. Роналдо отправи силен изстрел в 80-ата минута, но ударът бе блокиран и топката излезе в корнер. В 88-ата пък Алваро Арбелоа бе изгонен и пое по пътя към съблекалните. В заключителните минути от мача Малага пробва да осъществи нещо като натиск, но „белия балет” все пак не допусна попадение. Много чиста възможност в началото на продължението на мача пропиля Тулалан, който засече кълбото с глава, но то премина много близо до дясната греда на вратата на Касияс.

Така Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля и ще чака победителят от сблъсъка между Барселона и Осасуна. Първият двубой между двата отбора завърши с убедителна победа с 4:0 в полза на каталунците, което значи, че почти сигурно играчите на Жозе Моуриньо и тези на Пеп Гуардиола ще се изправят един срещу друг на четвъртфиналите.

Малага 0:1 Реал Мадрид

72' 0:1 Бензема

Стартови състави:

Малага: Кабайеро, Матайсен, Демикелис, Санчес, Монреал, Тулалан, Елизеу (Мареска 75'), Касорла, Ван Нистелрой, Фернандес (Рондон 67'), Иско (Буонаноте 75')

Реал Мадрид: Касияс, Пепе, Рамос, Арбелоа, Коентрао, Шаби Алонсо, Кака (Марсело 46'), Роналдо, Л. Диара, Кедира (Йозил 44'), Игуаин (Бензема 69')

Ето и другите резултати от мачовете от вторник вечер:

Майорка 6:1 Реал Сосиедад (Майорка продължава напред след победа с общ резултат 6:3 от двата мача)

Расинг Сантандер 1:1 Мирандес (Мирандес продължава напред след победа с общ резултат 3:1 от двата мача)