3. Реал най-сетне се развихри и смля Депортиво (видео)

Реал най-сетне се развихри и смля Депортиво (видео)

„Кралете” вече на 2-о място в класирането след здрав бой и 6:1

Отборът на Реал (Мадрид) записа най-изразителната си победа от началото на сезона, след като буквално разпиля тима на Депортиво Ла Коруня с 6:1. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 6-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Двубоят започна с летящ старт за „кралете”, след като още в 4-та минута Йозил центрира от корнер, Роналдо навлезе остро към вратарското поле и с глава откри резултата – 1:0.

Натискът на домакините продължи и в 12-ата минута Ди Мария бе близо до нов гол, но ударът му с левия крак бе спасен от Фернандес. Така дойде 24-ата минута, когато Игуаин изведе Йозил в наказателното поле, германецът премина покрай бранител и с левия крак по земя прати кълбото за втори път в мрежата на гостите.

Последваха два пропуска на Кристиано Роналдо преди да дойде 34-ата минута, когато Алонсо намери Игуаин по левия фланг, аржентинецът центрира към своя сънародник Анхел Ди Мария, който с глава простреля Фернандес за 3:0.

До края на полувремето двата Реал пропиля още няколко положения, докато за Ла Коруня с пропуск се отличи Саул, но резултатът в крайна сметка остана непроменен.

Втората част отново започна със силен натиск на „белия балет” и в 53-ата минута Ди Мария изведе Игуаин в наказателното поле, където нападателят хладнокръвно покачи на 4:0. Само 6 минути по-късно Марсело напредна към наказателното поле на Ла Коруня, опита двойно с Роналдо, но топката попадна в Зе Кастро, който не бе подготвен за нея и си отбеляза злощастен автогол.

След това попадение домакините намалиха оборотите и двубоят започна да се доиграва. Играчите на Ла Коруня обаче започнаха да търсят почетно попадение и в 79-ата минута Родригес засече с глава центриране на Адриан, намалявайки на 1:5.

До края обаче имаше време за Кристиано Роналдо да се разпише за втори път и това стана в 88-ата. Тогава той получи една топка около средата на терена, напредна в типичния си мощен стил, освободи се от бранителите и след като навлезе в наказателното поле с кинжален удар с левия крак по земя оформи крайното 6:1.

След тази победа „белия балет” се изкачи еднолично на 2-о място във временното класиране с актив от 14 точки. Гостите от Ла Коруня пък вече са на последната 20-а позиция с едва 3 спечелени точки.

Реал (Мадрид) – Депортиво Ла Коруня 6:1

1:0 Роналдо 4’