3. Реал набута 8 на Алмерия, Роналдо влезе в историята (видео)

Реал набута 8 на Алмерия, Роналдо влезе в историята (видео)

"Белия балет" разката аутсайдера в Примера

Реал Мадрид сътвори истинско голово шоу на своя „Сантяго Бернабеу” и размаза опашкаря Алмерия. Кристиано Роналдо пък отбеляза 2 гола и вече има 40 гола в Примера този сезон и счупи рекорда за най-много отбелязани попадения в един сезон в Испания.

През първото полувреме  гостите се държаха достойно на терена и се оттеглиха на почивка при привидно равностойното 1:2 за домакините. Роналдо откри резултата още в 4-тата минута, когато Рамос му свали топката в наказателното поле и той отблизо разстреля Естебан. Адебайор отбеляза първия си гол в мача в 31-та минута, а Уче върна един гол за гостите веднага в 33-тата, като промуши топката зад Дудек в прощалния му мач с екипа „белия балет”на „Сантяго Бернабеу”.

Силите на Алмерия обаче стигнаха дотук през вторите 45 минути Реал правеше каквото си поиска пред вратата на гостите. Бензема и Адебайор вкараха набързо по един гол в 48-та и 52-рата минута и резултатът стана 4:1. После головете за Реал заваляха през интервал от около 10 минути, а Бензема и Адебайор повториха упражнението като нанизаха по още един гол съответно в 63-тата и 73-тата минута. Това бе и хеттрик за Адебайор, който е в много добра форма след преминаването си под наем в състава на Жозе Моуриньо и ниже гол след гол.

До края на мача остана време за още 2 гола на Реал. Роналдо продължи уникалната си голова серия и отбеляза лесен гол в 82-рата минута, като по този начин закръгли сметката си на общо 40 през сезона в Ла Лига и 52 във всички турнири. Интересен факт е, че от в последните 4 кръга той отбеляза цели 11 гола. Дори и юношата на „мадридчани” Хоселу вкара първия си гол за клуба с хубав изстрел 4 минути преди края на мача.

Така момчетата на Моуриньо останаха втори с 92 точки, на 4 зад шампиона Барселона, който тази вечер победи Малага с 3:1 като гост.
В друг мач от последния кръг в Испания вече изпадналия Еркулес и спасилия се Спортинг Хихон направиха безлично 0:0.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"