3. Реал на точка от Барса след 2:0 над Валенсия

Реал на точка от Барса след 2:0 над Валенсия

Игуаин и Роналдо за пореден път станаха герои за „кралете”

Отборът на Реал (Мадрид) направи нова много важна крачка към спечелването на титлата в Ла Лига, след като се наложи с 2:0 над тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 33-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Резултатът откри Игуаин в 25-ата минута, а крайното 2:0 оформи Роналдо в 78-ата.

Реал започна по-силно мача и можеше да стигне до откриване на резултата още в 8-ата минута, но Сезар спаси удар с левия крак на Роналдо, който иначе влизаше в долния ляв ъгъл. Минута по-късно пък удар на Рафа ван дер Ваарт профуча опасно над напречната греда. По-добрата игра на домакините продължи и в следващите няколко минути първо Сезар трябваше да спасява изстрел на Марсело по диагонала, а след това шутове на Роналдо и Гути се преминаха в опасна близост до неговата врата.

Все пак се стигна до 25-ата минута, когато съвсем логично Реал успя да поведе в резултата. Гути открадна една топка в средата на терена, подаде към Игуаин, който технично се освободи от опеката на бранител и с премерен удар с десния крак прати топката покрай Сезар за 1:0. Малко по-късно пък аржентинецът излезе очи в очи със стража на гостите, преодоля го , но топката му избяга и вместо да стреля, той върна към Ван дер Ваарт, който моментално шутира, но бранител на „прилепите” изчисти от голлинията.

Реал продължи да атакува до края на полувремето, но не успя да вкара втори гол, с който да убие всякаква интрига в мача, а удари на Ван дер Ваарт и Роналдо бяха спасени от блестящия в днешния ден Сезар Санчес. Валенсия от своя страна отговори едва с един удар с глава на Алексис, който не представляваше трудност за Икер Касияс.

След почивката „белия балет” продължи да бъде по-добрият тим на терена и в 47-ата минута можеше да стигне до нов гол. Страхотна многоходова атака на домакините стигна до Марсело, който излезе очи в очи със Сезар, но ударът му с левия крак по диагонала бе спасен от стража на „прилепите”. Малко по-късно пък Валенсия организира първата си добра атака за втората част, която обаче завърши с неточен удар на Давид Вия, който прати топката високо над вратата.

След това положение темпото на игра спадна значително, а положенията пред двете врати станаха рядкост. Така дойде 72-ата минута, когато „прилепите” се събудиха и бяха на милиметри от това да изравнят статуквото. Тогава Силва получи на дъгата на наказателното поле, откъдето отправи топовен шут с левия крак, но кълбото срещна дясната сглобка на вратата на Касияс. В ответната атака Роналдо направи хубав самостоятелен пробив, стигна до наказателното поле, стреля добре с десния крак, ала Санчес парира удара му.

Така дойде 78-ата минута, когато Марсело проби отляво, подаде по земя към Роналдо, който от около 12 метра засече с десния крак и прониза за втори път Сезар Санчес – 2:0. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно, освен един слаб изстрел на Вия от далечна дистанция и така „белия балет” победи тима на Валенсия с 2:0.

След тази победа отборът на Реал (Мадрид) остава на 2-а позиция във временното класиране с актив от 83 точки, на 1 пред лидера и шампион Барселона. Гостите от Валенсия пък са 3-и с 59 спечелени точки.

Реал – Валенсия 2:0

1:0 Игуаин 25’
2:0 Роналдо 78’

Реал: Касияс, Рамос, Арбелоа, Албиол, Марсело, Гаго (Л. Диара 69’), Алонсо, Гути, Ван дер Ваарт (Гранеро 79’), Роналдо, Игуаин (Бензема 83’)

Старши треньор: Мануел Пелегрини

Валенсия: Сезар, Бруно, Алексис, Алба, Мадуро, Албелда (Бараха 71’), Банега, Пабло (Хоакин 46’), Давид Силва, Мата (Висенте 60’), Вия

Старши треньор: Унай Емери

Жълти картони: Роналдо (Реал); Алексис, Мадуро, Бруно (Валенсия)