3. Реал Мадрид закова Гранада с 5:1 (видео)

Реал Мадрид закова Гранада с 5:1 (видео)

"Белия балет" се откъсна на 6 точки пред Барса

Реал Мадрид разгроми Гранда с 5:1 в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион и се откъсна на 6 точки пред Барселона. Два гола за отбора на Жозе Моуриньо вкара Карим Бензема, а с по един се отчетоха Кристиано Роналдо, Серхио Рамос и Гонзало Игуаин.

Реал Мадрид оказа очакван домакински натиск в първите минути. Роналдо и Шаби Алонсо движеха играта на домакините, които се спуснаха настървено към противниковата врата още след първия съдийски сигнал.

Гранада опита да се противопостави и отправи първия си удар към Касияс, който бе избран за най-добър вратар в света, в 16-ата минута. Серхио Рамос беше много близо до гола в 18-ата минута след удар с глава, но Роберто си отдъхна, когато топката мина над гредата.

„Белите” откриха сметката си в 19-ата минута – Ниом сгреши, Йозил пое топката, направи красиво двойно подаване с Кристиано Роналдо и сервира кълбото на Карим Бензема за 1:0.

Гранада показа боен дух и изравни само две минути по-късно. Уче надигра Марсело по десния фланг на атаката и центрира за Микел Рико, който с глава матира Каисяс, а топката срещна и гредата преди да влети в мрежата.

Тъкмо Гранада показа, че може да играе добре на „Сантяго Бернабеу” и Реал пак поведе. Месут Йозил пак се оказа асистент. Той центрира отлично от корнер, а Серхио Рамос се извиси над всички и с премерен удар с глава даде нов аванс на домакините – 2:1.

Гранада заспа в защита секунди след началото на втората част и това реши мача окончателно. Марсело се измъчи по фланга, но успя да пусне към наказателното поле, а Игуаин стреля през краката на бранител и покачи за 3:1.

В 50-ата минута Карим Бензема вкара втория си гол в мача. Французинът получи един невероятен дълъг пас от Йозил, за когото това бе хеттрик от асистенции само в този мач, овладя майсторски и с безпощаден шут в далечния ъгъл – 4:1.

Реал намали драстично темпото и доигра мача на ходом. Остана време обаче дежурният заподозрян Кристиано Роналдо също да намери място сред голмайсторите. Диара опита да намери Кака, но защитник се намеси и изби. За негово съжаление кълбото попадна право на крака на Роналдо и португалецът препарира вратаря за 5:1 минута преди края на редовното време.

Реал вече има 43 точки на върха, на 6 пред Барселона пред каталунското дерби с Еспаньол. Новакът Гранада е на 14-та позиция с 19 пункта.