3. Реал Мадрид вкара 9 на Гранада, Роналдо наниза пет (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид вкара 9 на Гранада, Роналдо наниза пет (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът с хеттрик за по-малко от 10 минути

Реал Мадрид буквално разпиля отбора на Гранада, побеждавайки с 9:1 в мач от XXIX кръг на испанската Ла Лига, игран на „Сантяго Бернабеу”.

В герой за европейския шампион се превърна голямата звезда Кристиано Роналдо, който повтори постижение на Димитър Бербатов и наниза пет гола в един мач, като успя да оформи хеттрика си само за девет минути.

Първите 20-ина обаче бяха сравнително равностойни и по нищо не предвещаваха разгрома. Тон за него даде Гарет Бейл в 25-ата минута, когато преодоля бранител на гостите, а после и вратаря им, за да вкара отблизо – 1:0.

Гостите можеха да изравнят почти мигновено, но Жан Бабин не можа да се ориентира край далечната греда.

После диригентската палка взе Кристиано Роналдо, който се развихри и наниза три попадения за по-малко от 10 минути.

В 30-ата завърналият се след травма Хамес Родригес асистира на португалеца за 2:0, а в 36-ата Марсело му подаде за 3:0.

В 38-ата пък Роналдо стреля от над 20 метра и стражът на гостите позволи топката да мине през ръцете му – 4:0.

Така Кристиано вкара своя гол номер 211 и вече е осми голмайстор в историята на Примера, като освен това изпревари и Лионел Меси в ранглистата на реализаторите този сезон.

При този резултат дойде и почивката, макар че малко преди нея Ел-Араби отправи силен шут от над 20 метра и топката срещна напречната греда, след което тупна на голлинията.

След паузата Гранада имаше два шанса, но после Реал отново започна да бележи.

В 52-ата минута Карим Бензема овладя на гърди една топка след корнер и прецизно я прати в горния ъгъл – 5:0.

Малко след това френският нападател подаде на Роналдо и последният вкара, но попадението бе отменено заради засада на асистента. Той обаче вкара за втори път в 56-ата минута, макар и след доза късмет – 6:0.

В 65-ата Бейл стреля опасно от свободен удар, а в 70-ата отново той подаде към Роналдо, който не можа да реализира от прекрасна позиция.

Последва нов пропуск на португалеца, който бе наказан малко след това. Роберто Ибанес вкара почетното попадение за гостите в 74-ата минута, след една отлична контраатака, но в 83-ата Диего Гарсия си отбеляза автогол, докато се опитваше да изпревари Кристиано Роналдо.

Португалецът все пак се разписа за пети път в мача. Това стана минута преди края на редовното време, когато оформи крайното 9:1.

След победата Реал Мадрид се доближи на точка до лидера Барселона, от когото загуби в предни кръг. Каталунците обаче са с мач по-малко и отново ще могат да увеличат преднината си на върха. Гранада остана на предпоследно място в класирането с 23 точки от 29 мача.