3. Реал Мадрид вкара 5 гола без да се напряга (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид вкара 5 гола без да се напряга (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бейл блесна с два гола и асистенция, Роналдо, Карвахал и Мората също се разписаха

Реал Мадрид постигна категорична победа над гостуващия Райо Валекано. „Белия балет” спечели с 5:0 мача от XXXI кръг на испанската „Ла Лига”, игран пред 60 174 зрители на стадион „Сантяго Бернабеу”.

С два гола и асистенция се отчете най-скъпият футболист в света – Гарет Бейл, а голямата звезда Кристиано Роналдо се разписа веднъж и направи един завършващ пас.

Именно португалският маестро откри резултата в срещата, разписвайки се в 15-ата минута след пас на Бейл и добър индивидуален рейд, а това успокои домакини и им позволи да се оттеглят на почивката с гол аванс.

Първото полувреме на двубоя, игран под проливен дъжд, не предложи много емоции на зрителите, но пък второто бе доста по-динамично и в него домакините нанизаха 4 гола, при това без да се напрягат особено.

В 55-ата минута Даниел Карвахал завърши подобаващо отлична атака, при която Бейл подаде към Роналдо, а той просто заложи топката на бранителя и той реализира дебютното си попадение с екипа на Реал Мадрид.

В 68-ата минута преднината на „Кралския клуб” стана класическа, след като Анхел ди Мария направи двойно с Роналдо и подаде успоредно на голлинията, а Гарет Бейл нямаше как да сгреши на празна врата – 3:0.

Уелският национал направи резултата 4:0 едва две минути по-късно, когато взе една топка след корнер на гостите и пробяга с нея целия терен, преди технично да я вкара в мрежата на Рубен.

Последният гол в срещата бе и най-красив. Той бе дело на резервата Алваро Мората, който се разписа в 78-ата минута с прекрасен параболичен удар от ъгъла на наказателното поле и така сложи точка на спора.

Със спечелените три точки Реал събра 73 и остана на 3 от лидера Атлетико (Мадрид), а освен това загърби двете загуби от Барселона и Севиля, като по този начин повиши настроението си преди домакинството срещу Борусия (Дортмунд) от ¼-финалите на Шампионска лига. Райо е на 13-а позиция с 33 точки от 31 мача.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)