3. Реал Мадрид вкара 4 гола на Алмерия, изпревари Барселона и настигна Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ди Мария, Бейл, Иско и Мората бележат в отсъствието на Кристиано Роналдо

Реал Мадрид съвсем очаквано се справи с Алмерия у дома и спечели с 4:0 в 33-ия кръг на Ла Лига. Голове на Ди Мария, Бейл, Иско и резервата Мората качиха „кралете” на второ място над Барселона и ги изравниха по точки с лидера Атлетико, който има мач по-малко.

Реал и Атлетико имат по 79 точки, а Барселона остана със 78, но в неделя от 20:00 „дюшекчиите” гостуват на Хетафе. Реал взе 25-а победа в последните си 27 шампионатни двубоя на „Сантяго Бернабеу”.

„Белия балет” беше спечелил последните си 6 домакинства срещу Алмерия и днес увеличи серията на 7 срещи. Алмерия пък беше в серия от 7 поредни загуби далеч от дома. Кристиано Роналдо отново не беше на разположение заради контузии, а Кедира, Хесе, Алонсо, Арбелоа и Марсело също имаха травми.

Отборът на Анчелоти започна вихрено и в 4-ата минута Ди Мария се обърна с едно докосване преди да разтърси напречната греда с топовен шут извън наказателното поле. Ди Мария опита и втори далечен шут, но вратарят Естебан изби ниско в ъгъла.

В средата на първото полувреме Бейл се измъкна между централните защитници и стреля към близкия ъгъл след пас на Бензема, но Естебан предугади намеренията му и изби.

Ди Мария беше най-активен и бе възнаграден в 28-ата минута, когато проби към наказателното поле, нагласи си на левия крак и оплете в далечния ъгъл за 1:0. Гостите протестираха, защото Торсилери още получаваше лекарска помощ.

Втората част започна с два пропуска на Иско и Модрич, но два бързи гола дадоха спокойствие на Реал.

Чудесно двойно подаване между Бензема и Ди Мария позволи на французина да пусне за Бейл и уелската звезда разстреля Естебан за 2:0 в 53-ата минута.

Само три минути по-късно Иско овладя центриране на Бензема и с десния крак прати под Естебан в близкия ъгъл – 3:0.

Вратарят попречи на Коентрао да вкара и бърз четвърти гол, а Бензема не успя да засече добре центриране на Начо. Бензема изпусна два пъти след пасове на резервата Мората, който пое нещата в свои ръце и 5 минути преди края се измъкна от засадата при пас на Ияраменди, а после копна над вратаря – 4:0 и три точки за Реал.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)