3. Реал Мадрид спечели в Копенхаген (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели в Копенхаген (ВИДЕО)

Лука Модрич и Кристиано Роналдо се разписаха при победата на "кралския клуб" в играния в датската столица двубой

Отборът на Реал Мадрид постигна пета победа в група „В“ на Шампионската лига, след като тази вечер се наложи с 2:0 като гост на Копенхаген. Двубоят се игра на стадион „Паркен“ в датската столица, а попаденията за „кралския клуб“ бяха дело на Лука Модрич (25’) и Кристиано Роналдо (49’). В самия край на срещата португалецът пропусна дузпа за своя отбор.

Така Реал Мадрид завършва на първото място в групата с актив от 16 точки. Копенхаген остава последен с 4. Другият мач от тази група, в който един срещу друг се изправиха Галатасарай и Ювентус, бе прекратен заради лошите метеорологични условия и състоянието на терена на „Тюрк Телеком Арена“ в Истанбул.

Попадението, което отбеляза днес, бе девето за Кристиано Роналдо в Шампионската лига през този сезон и по този начин той постави рекорд за най-много реализирани голове в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Досега той делеше това постижение с Филипо Индзаги, Ернан Креспо, Рууд ван Нистелрой и Златан Ибрахимович, които са с по 8 попадения.

В 15-ата минута Гарет Бейл нанесе неточен удар с глава, а малко преди средата на първата част Карим Бензема направи пропуск пред вратата на съперника, като ударът на французина бе спасен от стража на Копенхаген. 2 минути по-късно Роналдо стреля от пряк свободен удар, но кълбото срещна стената и излезе в корнер.

Гостите откриха резултата в 25-ата минута, когато Лука Модрич получи топката, финтира играч на противника и с великолепен изстрел от границата на наказателното поле я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. В 32-ата минута Йохан Виланд изби кълбото след удар на Кристиано Роналдо, а малко след това вратарят на Копенхаген отново отрази удар на португалеца.

В 39-ата минута бе отменен гол Томас Дилейни от Копенхаген заради игра с ръка. При аванс от едно попадение в полза на Реал Мадрид дойде и краят на първото полувреме.

Малко след почивката удар на Роналдо бе спасен от Виланд, но в 49-ата минута португалецът най-сетне успя да се разпише. Кълбото бе центрирано в наказателното поле, Пепе свали към Роналдо, който от няколко метра не остави шансове на вратаря на домакините.

Рурик Гисласон стреля неточно за Копенхаген в 53-ата минута, а в 61-ата бе отменен гол на Начо от Реал Мадрид поради засада. В 72-ата удар на Ветокеле бе блокиран от играч на гостуващия тим.

В 75-ата минута Роналдо нацели дясната греда след удар с левия крак, а в 84-ата минута Анхел Ди Мария можеше да вкара от малък ъгъл, но защитник на Копенхаген изчисти. В 89-ата минута бе отсъдена дузпа за фаул на Томас Дилейни срещу Кристиано Роналдо в наказателното поле, но ударът на португалеца от бялата точка бе спасен от вратаря на Копенхаген.

Състави:

Копенхаген: Виланд, Якобсен, Бенгтсон, Мелберг, Сигурдсон, Клаудемир, Дилейни, Гисласон, Ветокеле, Йоргенсен (Боланьос 9' (Ремер 77'), Туту (Пурие 77');

Реал Мадрид: Касияс, Пепе, Марсело, Арбелоа, Начо, Бейл, Шаби Алонсо (Ияраменди 77'), Модрич (Касемиро 83'), Иско (Ди Мария 67'), Роналдо, Бензема;