3. Реал (Мадрид) си върна част от накърненото самочувствие (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) си върна част от накърненото самочувствие (ВИДЕО)

Младоци впечатлиха при 3:1 над Леванте

Реал Мадрид си върна част от накърненото си самочувствие след загубата в градското дерби с Атлетико с комфортен успех 3:1 над Леванте.

Въпреки това, отборът на Зинедин Зидан все още изостава с 9 точки от лидера Барселона в класирането на испанската Примера.

Кристиано Роналдо откри резултата от дузпа в 34-ата минута, като Зидан заложи на някои от младите си футболисти. Лукас Васкес, Борха Майорал и Начо Фернандес започнаха като титуляри за „Белия балет” на фона на осакатения състав.

Майорал отбеляза втория гол, намирайки мрежата с помощта на злочест рикошет в гърба на Диего Марино. Но Леванте отговори мигновено и намали изоставането си преди почивката, съхранявайки надежди.

Въпреки това, Реал не изглеждаше и за миг под опасност и си осигури трите точки с трети гол, дело на Иско в добавеното време.

За играч на мача бе определен Лукас Васкес. Младокът записа втори пореден старт при Зидан и впечатли. Лукас спечели дузпата, която Роналдо реализира.

Леванте – Реал (Мадрид) 1:3
0:1 Роналдо (34’ дузпа)
0:2 Марино (38’ автогол)
1:2 Дейверсон (39’)
1:3 Иско (90’)