3. Реал (Мадрид) се справи с отличника Жирона и окупира върха в Ла Лига (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се справи с отличника Жирона и окупира върха в Ла Лига (ВИДЕО)

"Кралете" победиха с 2:1 като гост

Реал Мадрид победи Жирона с 2:1 на „Монтиливи“ в мач от осмия кръг на Ла Лига. Каталунците бяха първи във временното класиране преди началото на кръга, но вече на върха е Реал с 21 точки, докато „рохибланкос“ са трети с 19.

Жирона започна добре мача и имаше две ранни възможности за гол. В третата минута Янхел Ерера стреля малко над вратата с глава, а минута след това Виктор Циганков уцели десния страничен стълб, също с глава.

Въпреки това, Реал Мадрид излезе напред в резултата в 17-ата минута. Джуд Белингам центрира отлично към Хоселу, който опъна крака си и засече топката, Пауло Гацанига не бе далеч да отрази удара, но не го стори и топката влезе във вратата му – 0:1.

Четири минути след това столичани реализираха и второ попадение. Тони Кроос центрира от ъглов удар, Орелиен Чуамени бе забравен от отбраната на домакините и с глава матира Гацанига за 0:2.

В 28-ата минута Белингам опита да реализира трети гол за Реал, но вратарят изби.

В последната минута от добавеното време на първата част Тони Кроос опита удар от границата на наказателното поле, който бе насочен под напречната греда, но вратарят на домакините внимаваше и спаси.

В 50-ата минута Кепа Арисабалага спаси удар на Давид Лопес, а пет минути след това Янхел Ерера не успя да уцели вратата. В 64-ата минута Гацанига отново спря Белингам.

В 71-вата минута обаче нямаше какво да попречи на Джуд Белингам да се разпише. Хоселу нанесе диагонален удар от наказателното поле, вратарят спаси, но топката се върна в испанския нападател, който намери англичанина, а той с удар от движение в десния ъгъл покачи на 3:0 в полза на Реал, с което сложи точка на спора.

В добавеното време на срещата Начо Фернандес получи директен червен картон за грубо влизане срещу Кристиан Стуани.