3. Реал (Мадрид) се спъна срещу Бетис (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се спъна срещу Бетис (ВИДЕО)

Срещата завърши при равенство 1:1, двата отбора със сериозни претенции към съдиите

Реал (Мадрид) и Бетис завършиха при равенство в двубой от 21-ия кръг на Примера. Срещата, която се проведе на стадион „Бенито Виямарин”, приключи при резултат 1:1.

Този хикс е първи за Реал като гост на Бетис от 2004 година.

Сблъсъкът бе белязан от сериозните претенции и на двата отбора към съдиите. Гостите претендираха за дузпа през първата част, а домакините – за засада при гола на „белия балет”.

С това равенство отборът на старши треньора Зинедин Зидан събра 44 точки, като заема третото място – на четири зад Барселона и Атлетико (Мадрид), които са с по 48. Реал може да съжалява, че не си тръгна с победата. Мадридчани надиграха съперника си, особено през второто полувреме, създадоха няколко много опасни положения, но ги пропиляха.

Резултатът бе открит в 7-ата минута. Тогава Алваро Сехудо вкара много красив гол. Той шутира от движение извън наказателното поле, след като засече във въздуха, и отправи истински неспасяем снаряд.

Гостите имаха претенции за дузпа, след като Карим Бензема бе препънат в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва.

Реал успя да изравни в 71-ата минута, когато Хамес Родригес подаде към Бензема и френският национал не сгреши. Това бе неговият шест гол от началото на 2016 г. Домакините имаха претенции, че колумбиецът е бил в положение на засада, като е поел топката преди да направи асистенцията.

До края гостите се опитаха с всички сили да спечелят пълния комплект точки. Бетис обаче можеше да ликува накрая. В третата минута на добавеното време Рубен Кастро отправи силен удар, като насочи топката в горния ляв ъгъл, но топката профуча покрай гредата.

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига