3. Реал Мадрид се откъсна с 6 точки на върха в Примера (ВИДЕО)

Реал Мадрид се откъсна с 6 точки на върха в Примера (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вкара победния гол за 1:0 при гостуването на Малага

Кристиано Роналдо вкара победния гол за Реал Мадрид при успеха с 1:0 като гост на Малага в 28-ия кръг на Примера дивисион. С трите точки „кралете” дръпнаха със 6 пред Атлетико (М) и 7 пред Барселона, като и двата преследвача имат мач по-малко.

На „Ла Росаледа” гостите бяха малко по-активни и изковаха много важен минимален успех с чудесен гол на носителя на „Златната топка”.

Серхио Рамос беше наказан в тима на Анчелоти и Пепе партнираше на Варан в центъра на отбраната. Смъртоностното трио Бейл, Бензема,
Кристиано (популярно като BBC в Испания) отново водеше атаката.

Миналия сезон Малага надви Реал за първи път от 1999 година (3:2), но тази вечер нямаше подобен спектакъл.

В 5-ата минута Бейл беше спънат в наказателното поле от Ангелери, но съдията подмина може би основателните претенции на Реал за дузпа. Антунеш отправи първи опасен удар към Диего Лопес, но над вратата.

Пас към Санта Крус на втора греда бе уловен предвидливо от Лопес, а Реал вкара точно в средата на първата част.

Бейл намери Роналдо вляво, португалецът се освободи от Камачо и Ангелери преди да прати в долния десен ъгъл – 1:0. Попадението само потвърди тенденцията, че Роналдо бележи срещу Малага повече отколкото срещу който и да било друг клуб  в Ла Лига.

Кристиано почти удвои секунди по-късно, но този път не бе точен след отличен контрол върху топката на Бейл.

В 32-ата минута Бензема се контузи и Анчелоти пусна Ди Мария, който през седмицата заяви, че не иска да играе в този мач, защото беше само на картон от наказание, което можеше да го извади от сметките за "Ел Класико" другата седмица. Аржентинецът обаче се опази от картон и е на линия за дербито с Барса.

Ди Мария намери Роналдо с прекрасен пас в наказателното поле в края на полувремето, ала този път той с глава прати от грешната страна на гредата.

Втората част започна с непростим пропуск на Иско, който до миналия сезон носеше екипа на Малага, но премина на „Бернабеу”. Ди Мария мина трима и поднесе на тепсия за Иско, който от много чудене точно в кой ъгъл да вкара успя някак да стреля в аут.

„Ла Росаледа” даде сили на Малага, а контрите на Реал не вървяха, но домакините така и не стигнаха до гол.

Санта Крус беше най-близо след пряк свободен удар на Дуда, но парагваецът беше преварен от Пепе, който му отне буквално от главата.

Реал задържа ценния аванс и вече има 70 точки начело. Атлетико е втори с 64, а Барса има 63.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)