3. Реал (Мадрид) се изложи в мач за Купата на Краля

Реал (Мадрид) се изложи в мач за Купата на Краля

Олимпик де Шатива удържа нулево равенство у дома срещу „Белия балет”

Испанският гранд Реал (Мадрид) не можа да победи подвизаващия се в Сегунда Б, група III, скромен отбор на Олимпик де Шатива.

Първият мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Kраля между двата тима приключи при резултат 0:0 на стадион „Ла Мурта”.

Наставникът на гостите Карло Анчелоти реши да даде почивка на по-голямата част от титулярите на „Кралския клуб” и остави извън групата Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, но това му изигра лоша шега и неговите възпитаници не можаха да вкарат гол на анонимния си опонент.

Първото полувреме на срещата не предложи нищо интересно и напълно логично завърши без попадения.

През втората част Реал (Мадрид) леко повиши оборотите и стигна до няколко възможности да вземе преднина, но това така и не се случи.

В 57-ата минута Анхел Ди Мария изведе зад гърба на защитата Иско, но последният не успя да улучи вратата и пропусна една от най-чистите възможности за „Белия балет”.

Пет минути по-късно Иско се опита да се реабилитира с хубав удар от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на домакините Франсис се намеси решително и изби в корнер.

Веднага след това Мората бе изведен на добра позиция именно от Иско, но на свой ред пропусна да се разпише. В 71-ата минута Хесе отправи хубав изстрел от далечна дистанция, но топката мина на сантиметри от сглобката на вратата, а до края на срещата повече опасности нямаше.

Така двата отбора напълно закономерно си стиснаха ръцете след равенство – 0:0.

Реваншът е на 18 декември и ще се проведе на „Сантяго Бернабеу”.