3. Реал Мадрид разгроми Мурсия и е на осминафинал в турнира за Купата на краля (видео)

Бетис изненада Сарагоса

Реал Мадрид постигна разгромна победа в мач реванш от 1/16 финалите в турнира за Купата на краля, след като спечели с 5:1 срещу Мурсия. Срещата се игра на "Сантяго Бернабеу". Домакините доминираха през целия двубоя и заслужено се класираха за следващата фаза.

Мачът започна по най-добрия начин за „белия балет” и първото попадение във вратата на Мурсия бе факт още в 4-ата минута. Негов автор бе полузащитникът Естебан Гранеро, който с гола си изведе тима си напред в резултата още в самото начало на мача. Отборът на Реал Мадрид бе излязъл на „Сантяго Бернабеу” без част от титулярите си, но въпреки това броени минути след началото на срещата, резултатът бе открит.

Изтичаше предпоследната минута на първата част, когато отборът, воден от Жозе Моуриньо, отбеляза втори гол и по този начин си осигури преднина от два гола на почивката. Автор на попадението бе Гонсало Игуаин, а броени минути след второто попадение за „белия балет” дойде и почивката.

През второто полувреме за домакините в игра се появиха титулярите Кристиано Роналдо, Анхел Ди Мария и Шаби Алонсо. В 75-ата минута падна третото попадение за „белия балет”, което бе дело на появилия се през втората част португалски национал Роналдо. Звездата на Реал Мадрид прати топката в мрежата на Мурсия за трети път и сложи край на спора в осминафиналния двубой.

Все пак гостите достигнаха до почетно попадение, което падна след като бе отсъдена дузпа в тяхна полза. Втори жълт картон бе показан на Арбелоа и „белия балет” остана с човек по-малко. Зад топката за гостите застана Педро, който намали резултата на 3:1, но това попадение не повлия на крайния изход на мача.

Три минути след като бе вкаран почетният гол за Мурсия, за Реал Мадрид също бе отсъдена дузпа, която бе изпълнена от Карим Бензема. Французинът не сбърка и вкара за четвърти път кълбото в мрежата на гостите.

„Белия балет” обаче не спря дотук. Минута преди края на двубоя бе отбелязан пети гол във вратата на Мурсия. Негов автор бе влезлият като резерва в 47-ата минута Шаби Алонсо. Резултатът стана 5:1, а с хубавата игра, която показаха, играчите на Жозе Моуриньо се реваншираха пред феновете си за нулевото равенство в първия мач между двата тима.

Така Реал Мадрид си осигури място на осминафиналите в турнира за Купата на краля.

Следващата среща за „белия балет” е от Примера Дивисион, където мадридчани гостуват на Спортинг Хихон.

В друг мач, игран тази вечер състезаващият се в Сегунда Дивисион тим на Реал Бетис отстрани изненадващо Сарагоса, след като се наложи като гост с 2:1. Първият гол падна в 12-ата минута, когато Контини си отбеляза автогол и резултатът стана 0:1. Три минути по-късно равенството бе възстановено след гол на Ярошик. Победното попадение за Бетис падна в 35-ата минута, а точен бе Рубен Кастро.

Реал Мадрид 5:1 Мурсия
 4 1:0 Гранеро
 44’ 2:0 Игуаин
 75’ 3:0 Кристиано Роналдо
 82 3:1 Педро (дузпа)
 85 4:1 Бензема (дузпа)
 89 5:1 Алонсо

Жълти картони: Гранеро, Каналес, Албиол, Арбелоа, Диара, Алонсо (Реал Мадрид); Урсаис (Мурсия)

Червени картони: Арбелоа

Стадион: Сантяго Бернабеу