3. Реал Мадрид разгроми Гранада и оглави класирането в Примера (+ВИДЕО)

Реал Мадрид разгроми Гранада и оглави класирането в Примера (+ВИДЕО)

Две попадения на Хамес и по едно на Роналдо и Бензема осигуриха трите точки на "Кралския клуб"

Реал Мадрид се изкачи на първата позиция в Приемра, след като се наложи с 4:0 при гостуването на Гранада в мач от 10-ия кръг в Испания. Кристиано Роналдо откри резултата още във втората минута, а Хамес Родригес удвои преднината на "Кралския клуб" в 31-ата минута, отбелязвайки страхотен гол. Бензема направи 3:0 в 54-ата, а крайният резултат бе оформен от Хамес в 86-ата.

Фабио Коентрао и Гарет Бейл не попаднаха в групата на Карло Анчелоти за двубоя, тъй като лекуват контузии. Италианският специалист заложи на схема 4-4-2, като на върха на атаката бяха Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Още във втората минута на двубоя Кристиано Роналдо отбеляза дежурния си гол и даде преднина за гостуващия тим. Карвахал се пребори за топката близо до аутлинията в полето на Гранада и намери Карим Бензема, той подаде на непокрития Роналдо и португалецът с прецизен удар откри резултата.

Първото полувреме премина под  диктовката на „белия балет”, а до 30-ата минута домакините не бяха отправили нито един точен удар към вратата на Икер Касияс. Постепенният натиск на Реал даде своя резултат в 31-ата минута. Бензема пое топката след изпълнение на тъч и отклони към Хамес, който шутира в движение, а блестящият му удар диагонален удар от границата на големия пеналт  намери горния десен ъгъл на Роберто – 2:0 за Реал.

Минута по-късно Пепе връхлетя с бутоните върху своя съотборник Серхио Рамос, при борба за топка, но за щастие на гостуващия тим Рамос се размина без контузия.

Реал продължи с убедителната си игра и през второто полувреме, а Карим Бензема записа името си сред голмайсторите в 54-ата минута, след като получи ювелирно подаване с петичка от Кристиано Роналдо.

В 56-ата минута Марсело се възползва от свободно пространство оставено от защитата на Гранада и нанесе силен удар от границата на големия пеналт, но топката се отби от напречната греда и излезе в аут.

Най-чистото положение за домакините бе пропиляно в 67-ата минута от резервата Рубен Ручина, който остана сам срещу Касияс, но опита да мами и ударът му бе избит от върналия се Серхио Рамос.

Арбелоа получи добър пас от Кроос, и направи двойно с Бензема, но не успя да преодолее вратаря на Гранада и Роберто парира удара му с крак, избивайки в ъглов.

В 86-ата Арбелоа получи подаване от Бензема и реши да не бие, а отклони към Роналдо, който обаче не успя да насочи достатъчно добре топката към вратата. Хамес стигна до топката в същото време с бранител на домакините и при сблъсъка кълбото влезе за четвърти път в мрежата на Гранада, а голът бе записан на името на Хамес.

Отбраната на Реал свали гарда след четвъртия гол и Хави Маркес бе близо до попадение, но не успя да засече на празна врата прострелно центриране от левия фланг.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм