3. Реал (Мадрид) разби Депортиво в луд мач с 10 гола (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) разби Депортиво в луд мач с 10 гола (ВИДЕО)

Роналдо наниза хеттрик, Бейл и резервата Чичарито вкараха по два пъти, а Хамес се отчете с шедьовър

Реал (Мадрид) постигна победа като гост в испанската „Ла Лига” за първи път от почти половин година, след като се наложи със 8:2 над Депортиво в Ла Коруня.

Европейският клубен първенец не започна никак добре настоящия сезон и в предните два кръга остана с празни ръце, след като загуби от Реал Сосиедад с 2:4 и от Атлетико Мадрид с 1:2, но сега се върна на победния път с триумф над новака Супердепор.

С хеттрик в мача се отличи голямата звезда Кристиано Роналдо, по два гола вкараха Гарет Бейл и лятното попълнение Хавиер Ернандес, който се появи като резерва за последните 15 минути, а Хамес Родригес се отчете с истински шедьовър.

Иначе мачът започна с поделено надмощие, макар че първата чиста позиция бе в полза на гостите. В 16-ата минута топката малко щастливо стигна до Гарет Бейл след опит за удар на Карим Бензема, но уелсецът не можа да преодолее вратаря на съперника.

„Белия балет” обаче все пак успя да открие резултата. В 29-ата минута Аравало Арбелоа проби отдясно и центрира меко, а Кристиано Роналдо се извиси и мощно с глава прати топката в обратния ъгъл за 1:0.

Второто попадение на гостите не закъсня и падна в 36-ата минута, когато Бензема намери Хамес, който бе оставен напълно сам пред наказателното поле и изключително технично насочи топката неспасяемо в сглобката на вратата по дигаонала – 2:0.

Преднината на столичани стана класическа пет минути по-късно, когато отбраната на домакините допусна комична грешка, след като защитник и вратар тръгнаха да пресрещат Бензема, а стражът събори нападателя. Домакините спряха да играят, очаквайки нарушение, но реферът даде авантаж, а Кристиано Роналдо взе топката и отдалеч я прати в празната врата – 3:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Депортиво опита да се върне в срещата и в 51-ата минута стигна до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Серхио Рамос в наказателното поле. Арис Медунджанин бе точен от бялата точка и намали изоставането на домакините, а веднага след попадението Икер Касияс не се намеси решително при една ситуация, но после поправи грешката си, макар че атаката на галисииците вече бе спряна заради несъществуваща засада.

После на сцената се появи Гарет Бейл. Уелският национал направи резултата 4:1 в 66-ата минута, след като получи пас в коридор от Марсело и от малък ъгъл прати топката по диагонала, а след като се отби в страничната греда тя спря в мрежата.

В 74-ата минута резервата Иско изведе Бейл и той елегантно прехвърли стража на домакините, а след още четири минути дойде и шестото попадение за гостите.

Отбраната на съперника им сгреши при изнасянето на една топка и тя бе отнета от изигралия много силен мач Хамес Родригес. Колумбиецът не се поколеба и веднага пусна към Роналдо, който с плътен удар оформи хеттрика си – 6:1.

Шест минути преди края Хосе Точе намали изоставането на домакините, а в 88-ата появилият се като резерва Хавиер Ернандес реализира дебютното си попадение с екипа на Реал (Мадрид). Дошлият под наем от Манчестър Юнайтед мексиканец се разписа с красив удар от ъгъла на наказателното поле, с който не остави никакви шансове на вратаря – 7:2.

В добавеното време на срещата Чичарито вкара отново, след нов далечен шут и рикошет, за да оформи крайното 8:2.

Така Реал (Мадрид) вече има положителна голова разлика (+5) и шест точки в своя актив, докато Депортиво има с две по-малко след първите четири кръга.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)