3. Реал Мадрид пусна първи гол у дома, но би Лас Палмас на ходом с 3:1 (ВИДЕО)

Реал Мадрид пусна първи гол у дома, но би Лас Палмас на ходом с 3:1 (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо се разписа в трети пореден мач в Примера, Иско и Хесе също се разписаха

Реал Мадрид допусна първи гол у дома през сезона във всички турнири, но с лекота надви новака Лас Палмас с 3:1 в 10-ия кръг на Примера дивисион и дръпна временно с три точки на върха пред шампиона Барселона.

Реал Мадрид никога не бе губил като домакин от този съперник и днес започна ударно с гол в 4-ата минута. Вратарят Хави Варас изчисти на крака на играч в бяло, Каземиро намери Иско на втора греда, а испанският национал нагласи на левия си крак и прати в ъгъла за 1:0.

Този първи гол направи мачът да изглежда като тренировка за „белия балет”, който на бърза ръка удвои. В 14-ата минута Марсело центрира отляво и Кристиано Роналдо засече на плонж с глава на втората греда за 2:0. Така Кристиано се разписа в три поредни шампионатни мача за първи път от април насам, а Лас Палмас е общо 30-ата му жертва в Ла Лига.

Кико Касия получи рядък шанс да пази вратата на Реал и спаси сигурен гол след фалцов удар на Джонатан Виера. Хесе остана очи в очи с Хави Варас, но стражът спасуи. Варас изуми „Сантяго Бернабеу” с невероятно спасяване при удар на Иско в 34-ата минута.

Четири по-късно Набил ел Жар центрира от корнер и халфът Ернан с глава върна един гол за бившия отбор на Спас Делев.

Този гол ядоса домакините и преди почивката Тони Кроос изведе Хесе отляво, той финтира Айтами и красиво оплете в далечния ъгъл за 3:1.

Лукас Васкес замени Модрич на почивката, а тимът на Бенитес свали оборотите през втората част, съхранявайки сили за мача с ПСЖ идната седмица в Шампионска лига.

Кристиано Роналдо се разписа на втора греда в 62-ата минута, но попадението бе отменено с вдигнат флаг за засада.

До края не се случи почти нищо интересно и Реал записа рутинен успех, който го оставя на първото място с 24 точки. Барселона има 21 и мач по-малко, Атлетико е с 20.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ