3. Реал Мадрид прегази Севиля с 4:0, две пропуснати дузпи и брутални съдийски грешки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо вкара и пропиля дузпа, Бейл стана най-резултатният британец в Примера

Реал Мадрид помля Севиля с 4:0 на „Сантяго Бернабеу” в мач с две пропуснати дузпи и скъси разликата до втория в Примера Атлетико Мадрид на само една точка. Авансът на лидера Барселона е 10 пред „кралете”. Срещата ще се запомни и с бруталните грешки на съдиите, които отмениха две напълно редовни попадения с измислени засади, а накрая пуснаха гол от съмнително положение за засада.

Тази вечер Реал Мадрид прие единствения отбор без победа като гост в Ла Лига този сезон – носителят на трофея в Лига Европа Севиля. Унай Емери тази вечер изравни най-лошата си серия без победа като гост начело на Севиля – 15 поредни мача.

Зинедин Зидан направи цели шест промени спрямо 11-те, които едвам биха Лас Палмас с 2:1 миналия уикенд. Още в 6-ата минута завърналият се след контузия Карим Бензема вкара чудесен гол, като засече от воле центриране на Гарет Бейл и прати в горния ъгъл за 1:0.

Серхио Рико изби и спаси сигурен гол при удар на Бейл, а гол на уелсеца на втора греда след корнер и отклоняване на Роналдо бе неправилно отменен с несъществуваща засада в 17-ата минута. Роналдо накара Рико да спасява за пореден път още до средата на първата
част.

Варан направи напълно ненужна дузпа и задържа Адил Рами, но Кейлор Навас спаси удара от бялата точка на Кевин Гамейро, въпреки че френският нападател би силно и ниско. Този пропуск от бялата точка остави Гамейро без гол срещу Реал в кариерата му.

Хосе Антонио Рейес влезе като смяна за Севиля и на свой ред направи глупава дузпа, фаулирайки Модрич, който тичаше в обратна на вратата посока. Кристиано Роналдо застана зад топката и необяснимо би ужасяващо над вратата.

Бейл нацели греда с глава след корнер, а секунди по-късно Бензема се размина на сантиметри с гола.

Още един редовен гол бе отменен, този път за Севиля. Гамейро беше изведен зад защитата и красиво се разписа зад Навас, но съдиите видяха засада, която Варан покриваше.

Две минути след отменения гол Кристиано Роналдо се измъкна след центриране на Данило и вкара така важния втори гол – 2:0. Севиля е любимата жертва на Кристиано, който е нанизвал 20 пъти в тяхната мрежа. №2 в неговия списък е Хетафе (19 гола).

Още две минути по-късно Карим Бензема прехвърли вратаря Рико и Гарет Бейл притича да отбележи на празна врата – 3:0. С този гол Бейл стана най-резултатният британски футболист в Примера в историята.

4 минути преди края страничният съдия сътвори поредна глупост и остави Хесе да вкара четвърти гол след съмнително положение за засада.

Реал Мадрид е трети с 66 точки, зад Атлетико с 67 и Барса със 76. Севиля е пети с 48.