3. Реал Мадрид повехна на "Ел Мадригал" и остана на 5 точки от върха (ВИДЕО)

Реал Мадрид повехна на "Ел Мадригал" и остана на 5 точки от върха (ВИДЕО)

Солдадо донесе успеха на Виляреал с 1:0, големи пропуски на Бензема

Реал Мадрид загуби с 0:1 като гост на Виляреал и пропусна възможността да се доближи само на две точки от лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Роберто Солдадо вкара победния гол за „Жълтата подводница” още в 8-ата минута, а Реал направи големи пропуски през втората част и завърши мача с едва един-единствен удар в очертанията на вратата.

Серията на Реал от 5 поредни победи във всички турнири приключи, а отборът на Бенитес остана с 30 точки на трето място в Примера след 15-ия кръг, на 5 зад Барса и Атлетико. Виляреал е пети с 27 точки.

Реал изигра едно напълно безлично първо полувреме и бе надиграван още от първата минута. Мощният Седрик Бакамбу напредна през центъра и подаде вдясно за Джовани Дос Сантос, а мексиканецът нацели ниско гредата.

В осмата минута Бруно отне на Модрич в половината на Реал и бързо пусна за Бакамбу, който хубаво намери Солдадо, а нападателят майсторски вкара между краката на излезлия да го пресреща Кейлор Навас – 1:0 и заслужен аванс за „Жълтата подводница”.

Бакамбу отново си проправи път с много мощ отдясно, но този път Пепе изчисти преди подаването му да стигне до Солдадо.

Кристиано Роналдо бе напълно незабележим до 20-ата минута, когато овладя, намери Модрич и очакваше обратен пас в наказателното поле, ала хърватинът не можа да го направи. Бензема пък шутира високо над гредата след центриране на Гарет Бейл. Пред другата врата Бакамбу изпусна да вкара втори гол с неточен шут в ситуация един на един срещу Навас.

На почивката Рафа Бенитес явно бе чел голямо конско на звездите на Реал, защото „белия балет” се върна на терена преобразен. Бейл проби по дясното крило и копна технично за Бензема, който свали на гърди и от воле бе агонизиращо близо до гола, но кълбото се завъртя покрай гредата в аут.

Две минути след това Бейл отново използва скоростта си и центрира на близката греда от аутлинията, ала Бензема пропусна и би в аут. Виляреал отговори с коварен удар на Солдадо, който бе избит от концентрирания Навас.

Бейл пробва и сам да се разпише, след като подмина Руис, но Ареола спаси ниския му изстрел.

Домакините усетиха, че няма да издържат в това темпо и опитваха след 60-ата минута да бавят играта чрез по-продължителни разигравания и накъсване с нарушения.

В 74-ата минута Кристиано Роналдо елиминира Коста отдясно и качи на главата на непокрития Бензема на втора греда, ала французинът отново се отчете с голям пропуск и прати в аут. Хамес, който също правеше много тиха вечер, можеше да изравни в 81-ата минута, когато изстрелът му преодоля вратаря, но профуча встрани.

Реал не съумя да измисли нищо до края и загуби.